| Anonim757578975 a întrebat:

Sunt baiat, am 12 ani si de curand am aflat ca am alta orientare sexuala. Nimeni nu stie asta. Mi-e prea teama sa o spun.

De cand sunt mic nu am avut nicio influenta barbateasca, am stat doar cu fete si am locuit cu mama.

Nu stiu ce sa fac. Vreau sa fiu normal.

Daca e cineva care se confrunta cu aceeasi problema sau care ma poate ajuta cu asta va rog lasati mesaj in privat.

Orientarea se poate schimba?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da-mi voie sa ma indoiesc de orietnatrea ta sexuala, pentru simplu fapt ca ai doar 12 ani si inca nu stii ce inseamna sa faci sex in adevaratul sens al cuvantului, fiind inca nu ai avut ocazia sa ai relatii sexuale cu ambele sexe ca sa poti confirma sau infirma acest lucru.
Multi copilasi sunt confuzi ca si tine, la varsta asta. Ai rabdare s acresti, sa te dezvolti, sa-ti incepi viata sexuala si sa ai partneri de ambele sexe, ca sa poti afla cu siguranta orietnarea sexuala.
Am intalnit copilasi ca tine sau chiar ma mari de 14-15 ani, care credeau ca sunt gay, doar pentru ca se excitatu daca se uitau la fime porn cu gay sau cu penisuri in erectie.
Deci, ai rabdare sa cresti si ...toate la timpul lor! Pana la 20-25 de ani ai timp sa vezi daca esti gay ori nu.

| mihai69 a răspuns:

Și cum anume ai aflat acest lucru? Ai primit vreo scrisoare?!?
În principiu, cel mai probabil ești doar bisexual. Nu ai încă de unde ști ce anume vei prefera când mai crești.
Abia peste vreo 5 ani o să poți avea o idee mai certă despre asta.
Până atunci, bucură-te de copilărie!

| Finutu_Alle_1989 a răspuns:

Trebuie sa incerci sa te combini cu o fata si iti trece iti zice fratele tau te pup bafta

| Cre_Ana_1984 a răspuns:

Vei fi asa cum gindesti, si gindesteti ce ace alegi sa citesti si sa vezi,, asa ca alege bine!