| smokeflame a întrebat:

Sunt baiat, am 17 ani si am nevoie de ajutorul vostru. Acum cateva zile am iesit in oras cu o fata care credeam eu ca ma place, dar s-a dovedit ca nu este asa. In urma "intalnirii" mi-a spus ca ma considera doar ca pe un prieten si ca ii pare rau, cu alte cuvinte mi-a dat friendzone. Imi place foarte mult de fata respectiva deoarece se incardreaza in tiparul meu pentru "fata perfecta". De accea, va intreb daca este vreo sansa ca peste ceva timp (o luna, doua, trei...) ca ea sa se razgandeasca in privinta prieteniei dintre noi, adica vreau sa stiu daca exista vreo sansa ca ea sa ma placa mai mult decat pe un simplu prieten avand in vedere situatia. Stiu ca probabil ar fi mai bine sa uit despre asta si sa imi iau gandul de la ea, dar pur si simplu nu pot sa o fac. Sunt convins ca peste ceva timp o sa trec peste, insa acum chiar am nevoie de ajutor si o mica speranta chiar poate fi ceea ce am nevoie. Deci ca sa clarific intrebarea pentru ca m-am lungit cam mult, exista sansa ca dupa ce am fost pus in friendzone de catre o fata, ea sa se razgandeasca dupa ceva timp si, eventual, sa avem o relatie, sau este batut in cuie ca daca o data a considerat ca sunt doar un prieten, atunci asa va fi mereu. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

Da. Asa s-a intamplat si cu mine si iubitul meu.la inceput l-am considerat amic dar dupa ce am vazut cat de minunat e, i-am dat o sansa si nu am regretat. Orice e posibil. Doar nu insista pe asta si daca va vedeti nu vorbi de fz, o fata e atrasa de un tip care emana energie pozitiva adica sa fie vesel, optimist si sa aiba simtul umorului. happy

3 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Da, exista, dar doar daca dispari din viata ei si va reintalniti peste mult timp. Dar atunci 98% nu vei mai fi tu interesat laughing)

| peperonies a răspuns:

Spune-i ca ai destui prieteni si nu mai vorbi cu ea.

| Necunoscut112 a răspuns:

Ca fată îţi spun că şansele sunt minime să îşi schimbe părerea.