| mirel12314 a întrebat:

Salut Tpu.Sunt baiat de 14 ani, iar dupa ce ma masturbez dupa vreo 15 minute simt ca inca ejaculez ceva mai putin in pantaloni.E ceva normal?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In privinta starii de fapt de care amintesti, se poate afirma ca reprezinta un proces cat se poate de normal fiindca acea ''ejaculare intarziata'' reprezinta scurgerea resturilor de sperma care raman in uretra dupa fiecare ejaculare. Este un proces absolut normal prin care se ''goleste'' in mod natural si normal uretra penisului de resturile de sperma care raman dupa fiecare ejaculare. Sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Nu „ejaculezi", ci doar se surge sperma care a mai rămas „pe țeavă". E perfect normal. Dacă urinezi imediat după contact sau masturbare, scapi de „necazul" ăsta.

| Vizit a răspuns:

Da este ceva normal.