| vicecity8 a întrebat:

Sunt baiat si am 15 ani jumate. Daca ma duc intr-un supermarket gen Kaufland, am sanse sa cumpar prezervative sau voi fi luat la intrebari la casa? Multumesc aniticipat!

Răspuns Câştigător
| Mayar a răspuns:

Nu te iau aia la intrebari, doar nu-s de la dna acum! Daca te intreaba, nu au dreptul sa o faca, deci le raspunzi pe masura.
Iti recomand insa sa iei de la farmacie - sunt mai bine pastrate, nu toata ziua aruncate, transportate si tinute la te miri ce temperaturi nepotrivite...

| vicecity8 explică (pentru Mayar):

Multumesc de raspuns, dar exista si marimi sau ceva in genul? Imi poti da mai multe informatii te rog frumos?

| Mayar a răspuns (pentru vicecity8):

Exista o singura marime! Sunt din latex, se intind pana unde ai chef. Daca cumva iti trebuie foarte mari, este - Durex ''Extra Large''. De regula, cele ''Extra Safe'' sau "Classic" ar fi potrivite pentru tine, cel putin acum, ca nu cumva sa se rupa. Cauta pe net si cum sa il folosesti si sa il pui ca te poti sminti si iese bai.

| vicecity8 explică (pentru Mayar):

Deja am cautat pe internet (imi place sa ma documentez bine inainte sa fac ceva). Ma orientasem la Durex Exc**e me, pentru o placere cat mai mare pentru ea. Este recomandat, sau ar trebui sa folosesc classic sau extra safe?

| Mayar a răspuns (pentru vicecity8):

Mai, tu ai facut-o de multe ori? Daca esti pe la inceput, iti recomand Extra safe sau clasic. Ala extra safe, dupa cum ii spune si numele, e putin putin mai gros, pentru o dubla siguranta.
De asemenea, foloseste si L. ubrifiant de la durex, altfel o sa fie cam naspa.
Deci, ai vreme toata viata sa incerci toate prostiile pe care le vrei, dar incepi cu inceputul - mai intai extra safe [ daca te temi ca se rupe] sau clasic [nu inseamna ca asta se rupe, dar extra safe sigur 1000% ca n use rupe]

| vicecity8 explică (pentru Mayar):

Este prima oara pentru mine. Multumesc de raspuns! In legatura cu faptul ca "o sa fie naspa" daca nu folosesc l. ubrifiant: pentru cine o sa fie? Pentru mine sau pentru ea?

| Mayar a răspuns (pentru vicecity8):

Ooo, atunci, fi pe faza - documenteaza-te bine de tot cum sa pui chestia aceea, pentru ca conteaza foarte mult. Iti recomand sa folosesti oricare ditnre extra safesau classic - sunt ok ambele. De asemena, foloseste L. ubrifiant - pe ea nu o sa o doara, iar tu nu o sa te chinui atata - cu L. ubrifiant o sa alunece ca lumea, fara chestii incomode. Deci L. ubrifiantul va ajuta pe amandoi.

| vicecity8 explică (pentru Mayar):

Multumesc mult, Mayar! Ai merita funda pentru fiecare dintre raspunsurile date! laughing L. ubrifiantul se poate cumpara tot de la farmacie, da?

| Mayar a răspuns (pentru vicecity8):

Da, trebuie sa aiba. Daca nu, mergi la alta farmacie- acuma, daca e cu gust de te miri ce fructe, n-are a face, ca tot L. ubrifiant e, deci stai calm, nu ai cum sa o sfeclesti la ce tip ce L. ubrifiant sa iei.
Lasa mai funda, conteaza sa nu faci copii inainte de vreme big grin
Bafta!

| vicecity8 explică (pentru Mayar):

Multumesc inca odata pentru ajutor! Tine-mi pumnii laughing)

| vicecity8 explică (pentru Mayar):

Ti-am ascultat sfatul si mi-am luat inima in dinti si am fost la farmacie si am luat Durex Extra Safe. Acum sa vedem ce urmeaza

| Mayar a răspuns (pentru vicecity8):

Ai luat si L. ubrifiant?

| vicecity8 explică (pentru Mayar):

Nu am luat din doua motive
1. Nu am avut azi bani
2. De obicei ea e foarte uda, stii la ce ma refer (am facut cam orice se poate face in afara de penetrare, deci treaba sta destul de bine acolo jos) si nu cred ca va fi asa mare nevoie + ca am desfacut unul din prezervative ca sa vad cum sta treaba, si am vazut ca este foarte bine lubrifiat.

| Mayar a răspuns (pentru vicecity8):

Ok atunci, multa bafta! Numai te rog - sa ai grija cum il pui! Ca nu e totuna daca il pui cu partea X sau cealalta parte!

| vicecity8 explică (pentru Mayar):

Pai invers nu prea am cum sa il pun pentru ca nu se ruleaza. Inca ceva: ea este de asemenea virgina si tot ma bate gandul ce e de facut cu sangele care o sa ii curga. Sa punem un prosop dedesubt sau ai alte idei?

| Mayar a răspuns (pentru vicecity8):

Pai prosopul vad a fi singura solutie, insa sa fie mai grosut putin. Sa nu te gandesti sa pui servetele sau ceva de genul, ca i nsecunda urmatoare s-au si miscat la mii de kilometri distanta big grin

| vicecity8 explică (pentru Mayar):

laughing) nici nu ma gandeam la servetele. Cred ca astea au fost toate intrebarile mele. Multimesc mult pentru ajutor. O seara buna!

| Mayar a răspuns (pentru vicecity8):

Mersi la fel!

| Mayar a răspuns (pentru vicecity8):

Uite peste ce am mai dat : >> http://aids.md/aids/index.php?cmd=item&id=270&lang=ro
O sa iti fie folositor, sper;)

29 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Din cate stiu eu de la 14 ani ai voie sa cumperi legal prezervative.

| Emilian65 a răspuns:

La supermarket nu te intreaba nimeni de ce cumperi prezervative, indiferent ce varsta ai.

| Lawliet14 a răspuns:

Nu exista nicio lege in care se specifica ca nu este legal sa le vinzi minorilor. Ca in cazul bauturilor alcoolice. Daca nu vrea sa te serveasca, tu poti sa faci scandal.

| Constantin_Roibu_1994_T7BK a răspuns:

Salut! Nu vei fi intrebat in mod normal si plus ca mai gasesti si in alte magazine

| Constantin_Roibu_1994_T7BK a răspuns:

Nu exista marimi ele se lungesc sau se adapteaza la marimea si grosimea penisului toate prezervativele au aceiasi marime dar calitatea, rezistenta lor difera de la firma la firma cele mai bune sunt Durex

| vicecity8 explică (pentru Constantin_Roibu_1994_T7BK):

Stiu ca unele difera in diametru, si asta inseamna ca daca iau unul prea mic o sa "mi-o sufoce" laughing) si daca e prea mare o sa alunece. Chestiile astea le-am citit pe un blog. Esti sigur ca este asa cum zici tu? Oricum planuiam sa iau Durex. Multumesc anticipat!

| intelboss a răspuns:

Poti lua de unde vrei chiar si de la farmacie daca nu iti e rusine sa spui ce vrei din supermarket e mai usor ca il pui pe banda eventual acoperi cu o sacosa sa nu vada cel din spatele tau daca nu vrei asta si vanzatoarea scaneaza punga apoi si cutia de prezervative si gata

| Grigore_Denisa_1983 a răspuns:

Depinde de casiera...

| Albres20 a răspuns:

Mai bine cumperi de la o benzinarie...este mai putina lume..bafta!

| BiancaNedelea a răspuns:

Nu ești luat la întrebări fiindcă singurele lucruri care nu au voie minorii să le cumpere sunt alcoolul și țigările. Mai ales că ru vrei să te protejezi ceea ce e un lucru bun. Fundă? big grin

| vicecity8 explică (pentru BiancaNedelea):

Ms frate! Vreau sa iti dau funda dar nu imi apare iconita cu "Declara raspunsul castigator". Incerc din nou in 10 minute! Si oricum, de ce nu m-as proceda. Chiar nu inteleg mentalitatea unora de a alege sa faca fara prezervativ...