| Replik a întrebat:

Salut TPU,sunt casatorita insa sotul meu am realizat ca imi este doar un prieten bun, nu il iubesc. Am creat fata de el un atasament,deoarece am crescut langa el,m-a luat de la parinti de mica si locuiesc cu el si parintii lui.Faptul care m-a indepartat de el,ca da sunt indepartata e ca intotdeauna parintii lui sunt pe primul loc in viata lui,cand ia salariul ne da lor banii inainte sa le socotim pe ale noastre plus ca si in prezenta mea vorbesc in soapta,sau cand apar se opresc. I-am reprosat lucrul asta,nu ma ia in calcul spune ca sunt paranoica plus ca atunci cand au nevoie de bani ii cer lui,nu amandurora,sa stim amandoi. Totul e pe ascuns fata de mine. Oare de ce? El se jura ca ma iubeste. Si nu ca banii ar fi o problema dar inainte de nunta am avut o suma maricica,am cheltuit din ei pana cand la un moment dat am vrut sa vad cati mai sunt(banii fiind pe cardul lui si cardul mereu la el ), am constatat ca din250 de milioane m-am trezit doar cu 30, in nici 3 luni. Am zis 'hai -am cheltuit nesabuit ", insa dupa nunta banii tot pe card i-am pus si in nici o luna am ramas lefteri -din 100 de mil am mai constatat ca sunt doar 7 (cardul tot la el plus cardul meu de salariu la fel) si in continuare ma gandesc unde sunt. Cand am vazut ca nu mai sunt a schitat un gest cum ca el nu i-a folosit in alte scopuri, sa am incredere in el. Ce sa cred oameni buni? Ce sa fac?

10 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Halele maica sfanta aparane de pagani cum ai putut accepta de tanara sa te mariti cu un troglodit penibil care inca locuieste cu mama si tata. m-a luat de mica, inseamna ca nu ai putut profita de tinerere halele maica sfanta, nu va inteleg fetelor ce dracu va trebuie maritis asa devreme, uite cum ti=-ai nenorocit tineretea, puteai sa fi studenta sa te bucuri de studentie, sa strabati multe cearsafuri, sa mergi la cursuri si sa inveti pentru examene, sa iesi cu colegele la agatat si multe altele, ai preferat sa te mariti....solutia? divorteaza urgent urgent nu mai sta o clipa altfel vei duce o viata mizerabila

| xCatastrophe a răspuns:

Du-te la banca si intreaba cine i-a scos. Daca esti imputernicit in contul sau bancar ai putea afla.
Explica-i ca daca nu iti explica ce se intampla in amanunt va veti desparti.
Plus ca tu nu-l iubesti, mi se pare normal sa va despatiti. E o iau ca pe o insulta faptul ca stai cu el din mila la adresa lui.
Daca aveti copii vor aparea probleme.
Mult noroc!

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru xCatastrophe):

Cred ca ea a facut prostia sa deschida un cont la acre sa aiba acces si el, cea mai mare prostie, este dreptul tau ca om sa ai un cont propriu fara ca partenereul/a sa isi puna labele pe el

| RAY a răspuns:

Banii aia ia-ti facut impreuna sau separat? l-ai iubit vreodata?

| Replik explică (pentru RAY):

Banii aceia au fost ai mei. Si fiind o familie am considerat ca nu e cazul sa am acces doar eu la ei.

| RAY a răspuns (pentru Replik):

Toata iubirea e de fapt sume de banii a

| peperonies a răspuns:

Tine bine de el ca e de viitor.

| Lawliet14 a răspuns:

Uite, nu e obligatoriu sa aveti banii la comun. Daca tu esti independenta. Adica eu vorbesc de diferite tipuri de cupluri. Nu neaparat cum as face eu.

Dar daca acolo erau si banii tai, trebuie sa-i justifice.

Draga mea, esti un mariaj, probabil ca a fost si religios. Trebuie sa-ti salvezi casnicia, nu te mai gandi la vreun vecin sau pompier. Acum realizezi ca nu-l iubesti asa mult? De ce nu te-ai gandit inainte de casatorie?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Interesant sa citesc o data ca se intorc rolurile intr-un cuplu laughing. Daca pana acum nu s-a schimbat nu cred ca se va schimba vreodata. Acum alegi, il lasi pentru ca toace banii sau continuati impreuna pentru ca il iubesti destul de mult incat sa treci peste treaba cu banii.

| RikuDoku a răspuns:

Pune-l in fata faptului implinit: daca ma iubesti imi zici ce ai facut cu bani, daca nu iti zice nu mai are rost sa ramai, sa chieltui asa mult in asa putin timp, vezi sa nu te trezesti cu datori pe cap.