| Cristian9616 a întrebat:

Salut, ce se întâmplă dacă nu depui banii pe cardul de cumpărături? Am pus aproape toată suma apoi iar am cheltuit o! Ce se poate întâmpla?

18 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Ai doar o bucată de plastic in buzunar happy

| Cristian9616 explică (pentru cristi202):

Unde va găsesc Doamne

| 1234568807 a răspuns (pentru cristi202):

Cel mai bun raspuns, nota 10, Cristian9616, dai funda laughing

| cristi202 a răspuns (pentru Cristian9616):

Unde sa ne găsești? Pe TPU

Unde găsești întrebări din astea? Tot pe TPU.

Nu crezi că trebuia să știi tot cu privire la cheltuirea banilor de cînd ai făcut contractul cu banca, ca sa nu ai surprize mai apoi?

| Cristian9616 explică (pentru cristi202):

Vezi de treaba ta gospodare

| Emma30555 a răspuns:

Nu se intâmplă nimic doar ca va trebui sa plătești o suma minima pe care ți o comunica banca. Dacă nu plătești nici acea suma minima se calculează mai multe penalizări și într un final probabil ți ar pune poprire pe salariu.

| VoidEternal a răspuns:

După ce expira cele 50 de zile (parca) in care trebuia să returnezi suma, o sa ai de plătit penalități pentru fiecare zi in care întârzii. Proasta decizie.

| VoidEternal a răspuns:

Apropo, întrebările astea se pun in mod ideal la banca, atunci când depui cererea pentru eliberarea cardului, nu acum.

Situațiile astea sunt cea mai clară explicație la dilema: "de ce băncile au atâția bani?"

Succes.

| haileewatson a răspuns:

Contractele pe care le semnati nu stiti sa le cititi?

| Cristian9616 explică (pentru haileewatson):

Bai oameni buni doar v-am întrebat, dacă puteți sa ma ajutați cu o informație bine dacă nu va rog sa va abțineți!

| 1234568807 a răspuns:

Se intampla ca ai ramas fara bani pe card

| 1234568807 a răspuns:

Se intampla ca acum cardul e gol

| Cristian9616 explică (pentru 1234568807):

Bai asta dacă nu ești în stare sa răspunzi serios stai în banca ta! Ma refeream la penalizări sau mai știu eu ce

| Wr3nch a răspuns (pentru Cristian9616):

De la ce banca?

| Cristian9616 explică (pentru Wr3nch):

Banca Transilvania

| 1234568807 a răspuns (pentru Cristian9616):

Pai ce penalizari nene? eu stiu ca daca cheltui banii de pe card ramai fara bani

| 1234568807 a răspuns (pentru Cristian9616):

In cazul in care te referi la comisionul pe care il opreste banca din banii de pe card, asta nu stiu, trebuie sa te duci sa intrebi acolo

| Cristian9616 explică (pentru 1234568807):

Era vorba de card de cumpărături nu card normal