| FLORINNN12345678910 a întrebat:

Salut TPU,... Sunt deprimat, am nervi, sunt foarte suparat, imi vine sa sparg ceva sa dau in ceva, simt ca nu mai pot de ce nervi am.
Deci. am cunoscut o fata, am inceput sa vorbim, sa ne cunoastem mai bine si un prieten de-al meu o cunostea si a pus si el o vorba buna pentru mine. am obtinut de la ea nr. ei de telefon si intr-o zi eram foarte rusinos imi era rusine sa o sun si la insistenta prietenilor, prieteni adevarati, ma ajuta la bine si la greu, " hai ba sun-o" " hai ba ce se poate intampla? " " hai ba ca nu mori " "sun-o ba, ce iti face? te mananca? " si mi-am facut curaj am sunat-o:
-Buna, ce faci?
-Bine tu?
-Bine, iesi pe afara?
-Pai nu ca am putina treaba.
EusickOk... poate alta data Pa.
-Pa.

Am m-ai sunat-o si zicea ca a fost la ziua unei prietene si de astea. ieri am sunat-o si am ramas plin de nervi:
Eu:-buna
Buna
Ce faci
Bine, tu?
Bine, iesi afara?
Pai. sunt afara
Pai pe unde?
Nu stiu sa iti zic mai exact
Pe la (si am zis eu o locatie)
Nu mai departe
Aha si vii pe la (acea locatie)?
Pai nu pot. scuze.
Ok pa.

Eu ceva gen ba esti prost cum sa nu poata? Dupa ce am aruncat cheile si telefonul de 2-3 ori m-am mai calmat

Azi o sun:
ea: - buna
-Buna, iesi pe afara?
A stat vreo 5-6 secunde aproximativ si mi-a inchis. Am mai sunat-o si mi-a dat ocupat. si am inceput sa dau in ce am gasit pe acolo
Acum sunt nervos foarte suparat si imi vine sa dau in ceva nu stiu ce sa fac sa iasa odata, si cu mine afara si sa ma calmez in aceelasi timp. Si pe langa aceste sfaturi vreau si niste statusuri pentru facebook sa o fac sa ii fie ciuda ca nu a iesit cu mine afara.
Mersi!

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Uni sunt deprimati ca nu au o casa, mancare tu ca vezi doamne din cauza unei fete, daca nu te place la fizic ce te milogesti atat?

| LoveSleep a răspuns:

Ești prea insistent.

| Oana92 a răspuns:

O terapie te-ar ajuta mult...

| Lawliet14 a răspuns:

Se joaca cu tine. laughing

| raluk27 a răspuns:

1. Daca realmente asa decurge fiecare conversație, este extrem de plictisitor.
2. Mai tine-o si tu de vorba. Buna? Ce faci? Una doua: iesi afara? Mai spune-i si altceva, fa-o sa-si doreasca sa iasa cu tine.
3. De ce nu te-ai dus tu atunci in locul x, la ea? Daca te porti ca un stalker, o întrebi obsesiv "ieși afară? ", tipa nu te cunoaște suficient, esti inca unul care o suna, de ce-ar fi venit ea la tine sa te vada?
4. Nici-o fata nu o sa vina cand o chemi tu. Cel puțin nu asa.
5. O doare undeva de statusurile tale.
6. Ce vina au lucrurile ca tu nu știi să porti o conversație? Vai, dar ce nervos suntem! Din respect pentru ceilalti, controleaza-ti nervii sau sparge lucrurile cumparate pe banii tai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru atât ai apucături de genul? Din tot ce ai scris reiese faptul că ești mic și imatur (vârstă). Nu cred că te place.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oare ce reactie vei avea cand iti vei gasi doi dintre cei mai buni prieteni in iubita ta? Simultan!

| DeathOfDreams a răspuns:

În primul rând, țin să menționez că n-are niciun rost să fi atât de insistent. E doar încă o chestie pe lista ei de motive pentru care nu vrea să ieșiți.
Totuși trebuie să întreb.
Dacă vezi că nu vrea să ieșiți, fiindcă e evident că nu vrea, de ce o bați la cap cu asta?
Ai nevoie de o confirmare, prin care să-ți spună că nu vrea să aibă nicio tangență cu tine?
Ai fi de zece ori mai nervos și ai reacționa irațional, ceea ce va face să cazi și mai mult în fața ei.

Acceptă ideea și treci peste.
N-o mai suna și nici trimite mesaje, iar dacă printr-o realitate paralelă și un eventual miracol va sesiza lipsa ta de interes, îți va da ea mesaj, întrebându-te ce-ai pățit și vei putea să-i explici intenția ta.
Dar acum, doar ignor-o.

Și legat de statusuri pe facebook, treci și peste asta. E doar un gest copilăresc, irelevant.
Dacă într-adevăr te-a refuzat, sunt ferm convinsă că n-o să-i fie ciudă și oricât te-ai chinui să negi adevărul, îi e indiferent.
Așa că repet, treci peste. La fel ca toți oamenii, te chinui prea tare cu persoanele cărora nu le pasă.

| FLORINNN12345678910 explică:

Baieti,... avem o veste al naibii de nasoala... ma suna azi dimineata un prieten de-al meu care o cunostea pe fata asta si imi zice " Ba boule stii de ce nu iti mai raspundea?
- De ce?
-Ba tine-te bine, sa nu te sperii.
- Nu man zi
- A murit mama ei... straight face
am ramas masca
- Ba esti prost?
- Da ba pe bune
... ce sa fac cum sa fac sa ies putin afara cu ea sa o consolez?

| TeamViewer a răspuns:

Pai, in primul rand zii ca iti place de ea, dar trebuie sa fie prin cartier sau sa va intalniti voi singuri, dupa o inviti la un suc si tot asa mai departe pana ii zici daca vrea sa fiti impreuna, sau ii zici asta pe Fcaebook, Funda?

| George_Jack_1993 a răspuns:

Lasa gagicareala si cauta-l pe Dumnezeu, iar El iti va pregati o fata care sa iti fie sotie, orice relatie care nu duce la casatorie este o uraciune inaintea lui Dumnezeu, deoarece Biblia ne invata sa ne pastram curati, pentru ca relatile sexuale inainte de casatorie este curvie inaintea lui Dumnezu... te rog urmareste acest mesaj https://www.youtube.com/watch?v=5WFzHlmPXOI