| FLORINNN12345678910 a întrebat:

Salut TPU,... Sunt deprimat, am nervi, sunt foarte suparat, imi vine sa sparg ceva sa dau in ceva, simt ca nu mai pot de ce nervi am.

Deci. am cunoscut o fata, am inceput sa vorbim, sa ne cunoastem mai bine si un prieten de-al meu o cunostea si a pus si el o vorba buna pentru mine. am obtinut de la ea nr. ei de telefon si intr-o zi eram foarte rusinos imi era rusine sa o sun si la insistenta prietenilor, prieteni adevarati, ma ajuta la bine si la greu, " hai ba sun-o" " hai ba ce se poate intampla? " " hai ba ca nu mori " "sun-o ba, ce iti face? te mananca? " si mi-am facut curaj am sunat-o:

-Buna, ce faci?

-Bine tu?

-Bine, iesi pe afara?

-Pai nu ca am putina treaba.

EusickOk... poate alta data Pa.

-Pa.

Am m-ai sunat-o si zicea ca a fost la ziua unei prietene si de astea. ieri am sunat-o si am ramas plin de nervi:

Eu:-buna

Buna

Ce faci

Bine, tu?

Bine, iesi afara?

Pai. sunt afara

Pai pe unde?

Nu stiu sa iti zic mai exact

Pe la (si am zis eu o locatie)

Nu mai departe

Aha si vii pe la (acea locatie)?

Pai nu pot. scuze.

Ok pa.

Eu ceva gen ba esti prost cum sa nu poata? Dupa ce am aruncat cheile si telefonul de 2-3 ori m-am mai calmat

Azi o sun:

ea: - buna

-Buna, iesi pe afara?

A stat vreo 5-6 secunde aproximativ si mi-a inchis. Am mai sunat-o si mi-a dat ocupat. si am inceput sa dau in ce am gasit pe acolo

Acum sunt nervos foarte suparat si imi vine sa dau in ceva nu stiu ce sa fac sa iasa odata, si cu mine afara si sa ma calmez in aceelasi timp. Si pe langa aceste sfaturi vreau si niste statusuri pentru facebook sa o fac sa ii fie ciuda ca nu a iesit cu mine afara.

Mersi! Funda :*

Baieti, Exceptand faza cu povestea de mai sus, am mai pus odata aceasta intrebare, dar am aflat ceva nou si am scris in cealalta intrebare dar nu ati raspuns. nu mai ai nevoie de raspuns la povestea de mai sus, dar am scris-o iar ca sa va dati seama despre ce este vorba... credeti-ma imi vine si mie sa plang asa ca tineti-va bine si stati jos am o veste groaznica :

Baieti,... avem o veste al naibii de nasoala... ma suna azi dimineata un prieten de-al meu care o cunostea pe fata asta si imi zice " Ba boule stii de ce nu iti mai raspundea?
- De ce?
-Ba tine-te bine, sa nu te sperii.
- Nu man zi
- A murit mama ei... straight face sad
am ramas masca
- Ba esti prost?
- Da ba pe bune
... ce sa fac cum sa fac sa ies putin afara cu ea sa o consolez?

10 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Verifica in presa sau in vecini, treci seara pe la bloc, sa vezi daca e pus anunt, sau vezi in presa locala daca e adevarat, apoi poate ar fi bine si frumos sa faci cumva sa ii parvina niste garoafe albe si un biletel cu un text adecvat. Dar oricum e putin ciudat, ca putea sa iti spuna, "Scuze, trec prin niste clipe grele, am sa te sun eu in cateva zile."

| stef87 a răspuns:

Esti prost si bolnav! Va trebui sa intelegi ca in primul rand nu se misca totul asa cum visezi tu, ci ca trebuie sa te astepti la orice (sa iti faci planuri de actiune pentru mai multe situatii, exact ca la sah). In cazul tau, ea putea sa fi refuzat in primele randuri din x motive sa nu vina sau chiar sa fi spus adevarul, nu neaparat ca nu vrea sa fie cu tine. Ah, deja incep sa fie prea multe posibilitati? Atunci sa-ti mai dau un pont, fraiere: uneori nu trebuie sa-ti bati capu pentru fiecare **** ce se intampla in viata ta, iar cand o persoana evita, poate e bine sa-ti vezi de drumul tau.
Tu nu, tragedie, sa spargi tot ce gasesti in cale ca saritii mintal (cel mai probabil ai vazut in familie aceste manifestari)

| T0T a răspuns:

E clar că nici la început nu era interesată de tine și chiar dacă a pățit un necaz e nepoliticos ce a făcut. Sfatul meu e să nu îți mai pierzi timpul.

| LoveSleep a răspuns:

Da, fix de aia nu-ți răspundea.
Nu ești deloc enervant. Continuă să o suni.

| Doub a răspuns:

Cretini sunteţi unii.
Impresionant.

| WaterDrop a răspuns:

Afla`i adresa si astept`o in fata scarii cu doua flori, cand stii ca pleaca la scoala.Nu poate scapa de tine in felul acesta si va trebui sa te suporte pana ajungeti.

| SmokeDeejay a răspuns:

Păi tu aşa abordezi o fată?
Când o suni, îi spui că crezi că e drăguţă şi ai vrea să te vezi cu ea. Cât despre mama ei, chiar i-ar prinde bine un sprijin. Spune-i ca o înţelegi, şi să încerce să reuşească să depăşească momentul. Acum cred că ar fi momentul perfect să te bagi pe sub pielea ei. happy

| LoveSleep a răspuns (pentru SmokeDeejay):

Cum o înțelege, a murit și maică-sa? laughing
Cum poate fi ăsta un moment perfect? N-aș putea să cred că cineva e atât de penibil încât să profite de o fază de genul.

| oana44444 a răspuns:

Nu cred. Daca a murit mama ei nu inseamna ca de aceea nu vb cu tine. O stresezi clar, refuza pentru ca nu vrea sa iasa cu tine. Las-o in pace. Ca nu merita