| Username18384819483 a întrebat:

sunt din Cluj iar anul acesta sunt clasa a 9a.
Faza e ca simpatizez o colega de clasa și as vrea sa vorbesc cu ea sa ne cunoaștem mai bine dar faza e că, când a fost ziua ei i-am zis la mulți ani și mi-a mulțumit cu niște inimi, după am mai vorbit puțin și la sfârșitul conversației mi-a trimis iar o inima, credeți că ea mă place?
Și despre ce as putea vorbi cu ea sa nu o plictisesc ci sa fie o discuție care să îi placă
DAU FUNDĂ CELUI CARE MĂ AJUTĂ!

Răspuns Câştigător
| LoveSleep a răspuns:

Iar vin ăștia care iti spun ca daca iti da inimi nu inseamna ca te place, dar ei n-au primit nici macar "noapte buna" in loc de "nb" de la vreo tipa.
Intreab-o daca asteapta scoala, cum crede ca va fi in a 9-a, cacaturi de scoala. Dar nu astepta doar sa raspunda si apoi arunci alta intrebare, ca nu-i iei interviu. Fii atent la ce zice si dezvolta.
Mai intreab-o ce-i place sa faca in timpul liber, daca are vreo idee despre ce vrea sa faca pe viitor, daca se intelege bine cu parintii, baga o poveste despre ai tai acolo, o gluma, o poza cu o shaorma si apoi o inviti in oras. Nu pierde timpul, ca ele ar vrea sa vorbiti vreo 6 luni inainte sa iesiti.
Nu-i spune ca o placi daca nu e nevoie. Nu pune emoticoaane. Nu exagera macar. Daca ii spui ca o placi, fii relaxat, n-o lasa sa creada ca iti pasa de ce raspuns iti da, ci ca doar i-ai spus ca sa nu moara in nestire.
Nu-i scrie in fiecare zi, dar cand o faci incearca sa vorbiti cat mai mult.
Fa-o sa rada.
Fa-o geloasa.
Fa-o sa iti spuna lucruri importante, du conversatia intr-o nota mai personala.
Imi e lene sa mai scriu, daca vrei ceva mai detaliat, spune-mi.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Despre fotbal, CFR, U Cluj, că la fete le place teribil.

| Werrich a răspuns:

Vorbiți despre Emil Boc și dacă părinții ei merg la vot. O s-o dai pe spate.

| Musca88 a răspuns:

Fetelor le place sa folosesca emojiuri... multe emojiuri... Oricum sfatu meu este sa nu te bagi pe colege mai ales daca esti a 9-a fiindca daca nu merge intre voi si gen va suparati unu pe altul o sa va vedeti mereu in clasa, mai bine cauti si tu fete la alte clase.

| SataniccBichh a răspuns:

Dacă ți a trimis inimioare, nu înseamnă neaparat ca te place. Poate înseamnă că doar te simpatizează. Secretul unei discuții interesante este sa iei un subiect și sa l dezvolți cat mai mult posibil. Când s au epuizat toate sursele de noi discuții, e timpul sa o termini. Si ai grija sa nu întrebi prea mult "cf" și sa nu răspunzi la ceva doar cu emoji uri.