| CrushBoy89 a întrebat:

Alta intrebare laughing Salut TPU. Vorbesc cu o fata cam de o luna si am vazut ca mai ales acum de sarbatori, (Craciun si anul nou), cand i-am scris(da, ar fi trebuit sa o sun dar momentan este plecata in alta tara) o urare compusa de mine, i-a placut mult si mi-a multumit. Eu o simpatizez foarte mult daca ma intelegeti laughing Problema este ca... uneori ori este prea ocupata, ori nu vede mesajul pe care i l-am trimis vrand sa o intreb de vorba etc. Chiar nu vreau sa par stresant sau disperat sau cine stie ce dar ma simt super cand vorbesc cu ea si simt nevoia asta. Nu sunt genul care sa sar dintr-o data pe o fata. Astept momentul potrivit si de asemenea, sa treaca mai mult timp in care sa ne cunoastem. Sunt mai..rusinos. Eu sunt sagetator iar ea varsator. Ne-am intalnit la un concert. Nu ma axez nici pe zodii. Este un sambure de adevar si acolo ce pot sa spun..Am si eu nevoie de ceva sfaturi. Credeti ca ar putea exista ceva intre noi?

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu, inca nu a trecut mult timp, asa dupa cum tu iti doresti sa astepti. Nu te grabi!

| SkyPilot a răspuns:

O relatie la distanta este foarte greu de mentinut dupa cum deja ai observat.
Vorbeste cu ea dar nu o sufoca. Incearca sa scrii la fel de mult si de des cum scrie si ea. Fii interesant si haios, vorbiti mai mult despre ea. Si ai rabdare, nu-ti face problem din nimic. Relatia la distanta e un joc de asteptare.

| CrushBoy89 explică (pentru SkyPilot):

Nu ati inteles.ea este din tara. Aici traieste. Nu ar fi o relatie la distanta doar ca si-a petrecut sarbatorile de iarna in afara tarii big grin Si nu am sunat-o pentru ca nu am avut minute internationale. Oricum va multumesc pentru raspuns!winking

| SkyPilot a răspuns (pentru CrushBoy89):

Nu e clar ce inseamna momentan. Pot fi cateva luni happy E de preferat sa incerci sa o invite pe afara. Cand va intalniti ofera-i cate o floare. Nu te repezi cu declaratiile, o sa o sperii si iti va spune sa fiti doar amici.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Incearca sa-i mai iesi inainte cu o floare...

Răspuns utilizator avertizat
| andreea14andreea14 a răspuns:

Pai parerea mea este sa lasi timpul sa se ocupe de tot, intre voi poate fii doar o relatie de prietenie foarte buna, asa mi se intampla si mie big grin