| eddy999 a întrebat:

Salut TPU,

Sunt Eddy si am 17 ani...

Inainte de toate, trebuie sa recunosc ca nu prea am experienta in domeniu...
Tocmai am dat gres cu o fata. Am abordat-o cu o replica de agatat finuta, cu bun simt, care in acelasi timp avea umor si dadea clar de inteles ca imi place de ea.Am acceptat sa vorbesc cu ea pe mess (a vrut asta probabil pentru ca ei ii era rusine de mine si messul i sa parea o alternativa mai comoda) si cu toate ca dupa prima discutie am surpins-o (eu fiind pe invisible ) cu un status de genu,, Tic Tac Bate inima (...) Mi-ai dat viata peste cap (...) " am facut greseala sa fiu prea politicos cu ea, si dupa cateva discutii probabil m-a bagat la categoria de prieteni, si brusc a intrat pe IDLE, a iesit dupa o ora si apoi nu a mai intrat decat foarte putin dimineata, insa fara a mai da semne de interes.( Pana atunci credeam ca daca o fata careia ii dai de inteles ca o placi, iti propune sa mai vorbesti cu ea, inseamna automat ca te place, mai ales daca in discutiile ulterioare ti se deschide, interactioneaza profund cu tine si iti trimite pupici si imbratisari cum a fost in cazul ei.Se pare ca m-am inselat si tin minte ca mi se parea ciudat contrastul intre interesaul si caldura dar in acelasi timp calmul si nepasarea de care dadea dovada ) Aveam de gand sa-o invit in oras, si nu am facut-o pana atunci fiindca nu imi era chiar foarte la indemana pentru ca ea locuieste intr-o alta localitate decat mine, insa nu foarte indepartata, iar amandoi mergem la acelasi liceu.

Concluzia e ca relatiile se creeaza face2face, nu pe mess.Insa acum sa ajung la ceea ce vroiam sa intreb. Multi mi-au sugerat ca niciodata nu e bine sa fi catelul unei fete, sa o lingusesti, sa pari ca esti innebunit dupa ea si ca esti disponibil permanent. Adica pe langa politete, mai e nevoie si de tupeu si simt al umorului.

Cum faci asta, fara insa sa-i lasi impresia ca esti un om rece, increzut, care nu e capabil sa arate sensibilitate si afectiune (ca doar in felul asta nu creezi nicio conexiune)? Ceea ce vreau sa intreb e, cum ii arati ca esti independent, dar in acelasi timp, ii dai de inteles ca o doresti? Nu se poate intampla ca in timp ce tu o doresti mult, dar eviti sa o porti pe palme, ca sa nu devii catelusul ei, ea sa creada ca nu reprezinta mare lucru pentru tine si ca, de fapt, nu ai intentii serioase cu ea?

Multumesc anticipat...

4 răspunsuri:
| Alysée a răspuns:

Gandesti prea mult.
da, e un dezavantaj.
concluzie
just do it!>:d

| Alysée a răspuns:

Intreab-o in fat cum te vede ea pe tine si invta sa citesti lb trupului, cas sa-ti dai seama daca e da ori ba, ce altceva astepti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa mai vorbesti cu ea pe mess, frumos dar nu neaparat politicos, in asa fel incat sa o faci sa se simte bine atunci cand vorbeste cu tine.De abia dupa incearca sa ii furi o intalnire face to face.Ca sa fie captivata de discutie abordeaza subiecte care sa o intereseze,adica poti sa o intrebi chiar de fostii prieteni si sa ii povestesti si tu,ca, cine stie, poate aveti multe lucruri in comun pe domeniul asta. Daca o sa reusesti sa te vezi face to face cu ea...de acolo eu zic ca totul o sa decurga de la sine. Sper ca te.am ajutat.Pwp:*

| zRazvaNxzz a răspuns:

Asta o fost drept la tinta, ASTEPT SI EO UN RASPUNS MAI BUN DECAT A LUI Stampixxx.
Daca cineva o sa-ti raspunda la aceasta intrebare o sa umbli din floaren floare daca ma intelegi