| Addiction_8089 a întrebat:

Am o "problema" si anume : am cunoscut cu ceva timp in urma o fata cu care m-am inteles de minune.Intre timp am ajuns sa imi placa mult de ea.AM stat de vorba mult, foarte mult pe messenger si i-am spus ca vreau sa ne intalnim sa ii spun ce simt pentru ea, dar nu s-a putut din diferite motive si am ajuns sa nu ne mai vedem unul cu altul de ceva vreme sad. Pana la urma i-am spus pe mess toate astea si ea mi-a spus cam aceleasi lucruri, deci avem amandoi sentimente unul pentru altul.Ideea este ca ea ar fi prima mea prietena si nu stiu deloc ce sa fac, nu stiu sa sarut, nu stiu cum sa ma comport rolling eyes. Maine o sa ne intalnim, ea vine cu prietena ei cea mai buna.Ar fi prima data cand ne vedem de cand i-am spus toate cele.Si mai e ceva: eu am intrat la colegiul militar, deci pe 8 septembrie trebuie sa plec din oras. Ea mi-a spus ca o sa ii fie dor de mine si etc., dar eu chiar nu stiu ce sa fac, cum sa fac?! PS: Am 15 ani.

1 răspuns:
| lindsay a răspuns:

Buna! Te-as sfatui sa mergi cu incredere la asa zisa intalnire. Poarta-te frumos atat cu ea cat si cu prietena ei. Mi se pare putin neobisnut sa vina cu altcineva insa, asta e...fiecare cu ale lui. Daca va dori sa se ajunga la ceva mai mult decat prietenie, vei observa ca prietena ei va pleca dintr-un motiv (probabil inventat pe loc). Cand o vezi prima data te-as sfatui sa o pupi pe obraz. Vezi cum decurg lucrurile, si poate seara se va incheia cu ceva mai mult decat un pupic de amicitie. Mult noroc!