| anonim_4396 a întrebat:

Sunt impreuna cu o fata de 4 luni (o iubesc, ma iubeste), suntem colegi de clasa si inainte sa fiu cu ea, se juca un joc online si si-a facut prieteni (baieti) pe jocul ala, cu care vorbeste din cand in cand. Intr-o seara ne-am certat si in timp ce ne certam vorbea cu unul din prietenii de pe joc (el a fost indragostit mai demult de ea, dar i-a trecut si locuieste intr-o alta localitate, la distanta mare) si i-a spus si lui ca e suparata si i-a trimis fragmente din conversatia noastra. Mentionez ca am intrat pe id-ul ei de messenger si am vazut conversatia cu el dintr-o greseala si nu vreau sa-i zic nimic iubitei, incerc sa uit, dar nu pot pentru ca am vazut ca se inteleg bine si ea nu se sfieste "sa-l pupe" cu emoticoane " kiss " (probabil pentru ca se cunosc de 2-3 ani). Ea imi zice mereu ca nu poate sa ma insele, dar mi-am cam pierdut increderea in ea, ma gandesc sa o intreb ce se intampla cu ea si tipul ala, cu riscul sa ma dau de gol ca am cautat prin arhiva ei de messenger. Ce e de facut acum?
Multumesc pentru ca ati avut rabdare sa cititi tot!
Dau funda celui mai bun raspuns! big grin

Răspuns Câştigător
| Vallerie a răspuns:

Hey,daca ai zis ca o iubesti si te iubeste care e problema? Lasa-ma sa te asigur ca a facut asta din faptul ca era trista din cauza certii. Eu am facut acelasi lucru,m-am certat cu prietenul meu si am vorbit cu alt baiat pe odnoklassniki de asemenea cu emotion de astea! El a vazut si mi-a facut un scandal enorm si din cauza asta ne-am despartit! Dar uite,inteleg ca esti gelos, dar crede-ma daca ei se cunosc de ceva timp inseamna ca sunt dor Bf(Best friends)! Nu merita sa te ingrijorezi, mai ales ca tipul locuieste foarte departe. Te-as sfatui sa te calmezi, sa lasi gelozia de o parte, sa iti ceri iertare de la ea! Sper ca te-am ajutat. Funda?

3 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Cybertrust-San, cam ai morcovu-n kuur laughing Dar o meriti, ca ti-ai bagat nasul unde nu-ti fierbe oala rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu o să încep şi eu cu 'Dacă o iubeşti şi te iubeşte, care e problema?'pentru că ştiu prin ce treci şi cât de mult te macini.Sentimentul ăsta de 'îndoială'sau nu ştiu cum l-aş putea numi altfel, nu o să dispară decât dacă vei discuta cu ea.Nu e nevoie să îi spui ce ai făcut, pentru că e foarte posibil să se supere tare. Poţi bate apropouri, să o întrebi dacă e apropiată de x şi alte lucruri care te macină.
Fii atentă la reacţia ei, iar încrederea va veni treptat, pe măsură ce îţi dovedeşte prin fapte anumite lucruri.

Succes şi mai multă încredere pe viitor.

| ICEbalI a răspuns:

Mai moale cu mmorpg urilewinking...una dintre solutii happytongue