| andrutzza_7901 a întrebat:

sunt impreuna cu un baiat de o luna..ne intelegeam super bine petreceam ore intregi zilnic impreuna si totul era perfect pana cand am intrat pe id lui si am citit conversatiile..inca mai vb cu "fosta" si foloseste cuvinte gen iubi pui tbx te'am iertat etc cea ce ma socat si mam simtit foarte nasol gandindu'ma ca isi bate joc de sentimentele mele...El cu tipa aia nu sa int niciodata, a fost o "relatie" la distanta. M-am certat cu el si am incercat sa il indepartez dar tot venea la usa mea si imi repeta incontinu ca nu mai are nici o trebuie cu aia ca era varul sau etc..pana la urma l'am iertat. Urmatoare zii a fost super pana spre seara cand tot ii suna telefonul insistent si am rasp eu. Logik era tipa care spunea ca Madalin e si cu ea si ca ma minte incontinu.el binenteles a negat si mia smuls telu din mana si a inceput sa tipe la aia sa il lase in pace... Eu eram bulversata si foarte nervoasa si am plecat in casa fara macar sa imi iau la revedere. Ma tot sunat si mi-a dat mesaje in care ma implora sa ma intorc la el ca aia minte, ca se sinucide daca ies din viata lui ca ma iubeste etc..in final ne-am impacat dar sunt sceptica si ma deranjeaza mult cea ce s-a intamplat. voi ce parere aveti? ce sa fac in situatia asta? voi ce ati face?

4 răspunsuri:
| Dr3yga20 a răspuns:

Eu nu cred ca te inseala, adica daca avea totusi 2 nu murea sa lase pe 1 in favoare celeilalte, dar la cum ai scris tu pare ca chiar te iubeste. Totusi nu lasa garda jos si fi atenta la miscarile lui.

| hellaw a răspuns:

Hmm...eu cred ca aia e geloasa pe tine si vrea sa va despartathinking daca ti-a dat mesaje, nu a renuntat la tine, a tipat la aia la tel, eu cred ca nu prea mai are treaba cu aia thinking poate ca mesajele alea erau de mai demultbig grin in fine. la faza cealalta...acuma tu il cunosti si cred ca sti daca e in stare sa se sinucida sau nulaughing:* eu zic sa iesi cu el si daca vezi ca mai apare ceva de genul il iei la rost si apoi gata cu el laughing:*

| Pretending a răspuns:

Stii..baietii sunt ciudati.Azi vor fata aia..maine pe cealalta.Eu zic sa taci din gura si sa vezi ce se intampla. Spune-i ca numai intri pe id-ul lui si ca nu iti pasa de fata aia! dar, tu tot ar trebui sa verifici ce vorbesc ei doi.pana la un moment dat.cand ii suna telefonul, du-te in alta camera apropiata, cum ar fi holul (zici ca mergi la baie)si asculta ce vorbesc ei. daca te insela.te desparti de el.

| iR0K a răspuns:

Destul de complicat. Incearca sa ii spui sa aleaga: sau tu sau aia. Daca te alege, atunci spune-i sa nu il prinzi ca mai scoate vreun cuvintel la fosta si orice ar faca, sa o ignore. Poate aia e geloasa pe tine sau pe el si vrea sa va strice relatia. Parerea mea e ca daca lui nu i-ar pasa de tine, nu ar alerga atata si nu ti-ar fi dat explicatii.