| DarkHS a întrebat:

Heei TPU! E o poveste cam lunga si sper sa puteti sa ma ajutati big grin
In primul semestru, la scoala, treceam pe hol, si erau 2 baieti, pe unul il cunosteam ( Coco ), iar pe celalalt nu. Cand treceam eu pe acolo il aud pe cel necunoscut " Mamaaa, ce buna e aia "... deaa. nu l'am bagat in seama, pentru ca langa mine era si " fitoasa scolii " dupa care se uita toti prostii, si na, nu puteam sa cred ca se refera la mine. Cand m-am intors de la cancelarie ( trebuia sa chem o profa), sare Coco in fata mea :
" Madalinoo, sti ce a zis asta? :o "
" Whatt? La mine se referea? "
" Madalinee laughing) ce gura mare ai frate laughing te'a auzit "
Am luat'o la fuga pe scari, si a inceput sa ma fluiere. [ jenaaaant ]
Urmatoarea pauza am incercat sa stau in clasa, gandindu'ma la tipu' care a zis ce a zis. Si, nu stiu cum, prietena mea a aflat de asta ( probabil de la coco ), si a tipat la toata clasa :
" Luati'o pe sus si veniti dupa mine laughing)) "
Am ras, dar, ei chiar au ascultat'o. Credeti'ma, am incercat sa ma impotrivesc, dar, NIMIC straight face.
Cand am ajuns la parter, unde era clasa a 7'a ( clasa lui coco ), l'am vazut pe baiatu' ala, ca statea langa Vali si Coco :
" opaaa, Madalinaa >: " [ cu o fata dinaia malefica, zice Vali ]
Si l-a luat pe baiatu' ala de mana si l-a adus la mine, eu fiind inca " luata pe sus, tinuta de maini si de picioare sa nu fug ". stiu, colegii mei sunt nebunii laughing
Coco : " Madalin, ea e Madalina; Madalina, el e Madalin, si ii place de tine "
Printr'un miracol atunci am sacapat si am fugit inapoi in clasa. Noroc ca se sunase.
Noi am iesit cu o ora mai devreme, ceea ce a fost foarte bine pentru mine, pentru ca nu mai scapam de acei disperati, daca ieseam toti la aceeasi ora laughing
Urmatoarea zi, aceeasi poveste.
Coco : " Madalina, hai, nu poti sa zici ca e urat sau ceva de genul "
Eu : " Nu, nu pot sa zic ca e urat, e chiar dragut, dar nu trebuie sa imi placa de el "
L'am auzit pe Madalin in spatele meu ca ii zicea lui Vali : " uu. >: zice ca sunt dragut >: "
Coco l-a luat de mana pe Madalin si l-a adus langa mine :
" Ai zis ca e dragut, nu? "
" Da, e big grin "
" pupati'va atunci! "
Si in acel moment au sarit toti, ne'au apucat pe amandoi si ne'au apropiat. nu au reusit ce au vrut, din nou, salvata de clopotel.
Chestia asta s-a cam intamplat in fiecare pauza, timp de 2 saptamani x_x. Dupa aceea s'au mai calmat lucrurile, el zicand ca " nu ii mai place de mine ". dar i'a zis decat lui coco, prietenul lui cel mai bun, ca inca ma mai place, dar zice asta doar ca sa nu-l mai terorizeze restul.
Intre timp, a inceput sa'mi placa si mie de el, dar nu am recunoscut nimanui, pentru ca toti au inceput sa faca misto de mine.
Acum 3 saptamani, diriga a organizat o excursie, a zis ca ia si alte clase din scoala, printre care sa afla si clasa a 7'a ( clasa lui coco, vali, madalin, flori, alina, simona, bogdan )
Toata clasa mea mergea si eu nu puteam sa zic ca nu vin. asa ca am mers si eu.
Cand am ajuns acolo, am jucat adevar si provocare, si langa mine statea nimeni altul decat MADALIN straight face Ma gandeam : " de ce el? de ce fix el? "
Flori : " Madalina, ce alegi? "
Eu : " Adevar, pentru ca provocarea o stiu dejawinking "
Flori : " E adevarat ca iti place de Madalin? "
Eu ( inghitind in sec, dupa vreo 5 secunde raspund ) : " Da "
Urmatoarea tura, cand a ajuns la mine :
Alina : " Provocare, sau provocare? >: >: : >"
Eu: " Am de ales? big grin "
Alina : " Te oblig sa alegi provocare! "
Eu, in gandul meu " Pana la urma, nu e nimic de pierdut ".
Decii. am ales provocare
Alina : " Te provoc sa il pupi pe Madalin pe gura, fara mana "
* kiss *
Toti au inceput sa tipe, de parca nu stiu ce se intamplase laughing
Mai tarziu, m-am dus la " un fel de intalnire ", o plimbare prin parc cu Madalin. Deci, bai frate, din 20 in 20 de secunde * kiss, kiss si iar kiss *. nu pot sa zic ca nu mi-a placut >:"
De atunci suntem impreuna. Avem 2 saptamani ♥.
In excursie i'am zis * la misto * ca daca vrea sa fie cu mine, trebuie sa se apuce de invatat, si sa se lase de fumat. Faptul ca fumeaza ma deranjeaza cel mai tare, pentru ca eu, toata viata mea, nici nu am pus mana pe tigari, spre deosebire de altii, care sunt dependenti.
El a zis ca se lasa, dar se cunostea ca inca fumeaza, pentru ca se dadea cu 2 litri de parfum... Pana cand, miercurea trecuta i'am zis :
" Realizezi ca eu mi-am dat seama ca te dai cu atata parfum pentru ca inca fumezi, nu? raised eyebrows "
" Uite, nu vreau sa te mint. Un fum am tras, atat. "
" Ok, te iert, dar data viitoare cand te prind in fata mea ca fumezi, promit ca iti dau una peste fata " i'am zis pe un ton mai glumet, dar si serios in acelasi timp.
Iar acum, nu se mai ascunde de mine, ci pur si simplu, fumeaza, in fata mea... ceea ce ma deranjeaza foarte mult. si eu nu stiu ce sa fac. adica, eu il plac, chiar foarte mult, si se vede ca si el e mort dupa mine, dar tigarile alea strica tot. adica, eu nu vreau sa ma apuc doar ca sa ii fac lui pe plac, sau invers. Dar nici nu vreau sa ma despart de el pentru asta. Adica, am trecut prin atatea pana la urma laughing).
Voi ce credeti ca ar trebui sa fac?
Multumesc ca mi'ati citit " povestea ", iar daca stiti ce ar trebui sa fac, raspundeti orice!

4 răspunsuri:
| DedeeAndreea a răspuns:

Bună.
Trebuie să spun ceva, nu mă pot abţine: Este o poveste de dragoste foarte frumoasă şi a meritat să îmi pierd 3-4 minute din viaţa mea citind-o. laughing
Bun.Pot spune că "am trăit" o "poveste de dragoste"(mm..nu chiar poveste) asemănătoare.În "povestea" mea, el(un băiat de 14 ani, cu 2 ani mai mare decât mine) fuma(fumează) şi nu învaţă bine x_X.Am fost prieteni foarte buni, până când am aflat că îi place de mine.M-a întrebat dacă vreau să fiu cu el.Mie îmi plăcea de el, dar am spus "Nu" pentru că o relaţie implică foarte multe.Şi în fine...Am spus "nu" şi pentru că fumează şi nu învaţă bine...Şi când am ajuns acasă am început să plâng, eram în depresie(Ehh, nu chiar în depresie.Eram tristă şi simţeam că viaţa mea nu mai are rost).Dar mi-a trecut după o săptămână laughing.
Acum suntem prieteni,chiar dacă nu prea vorbim.
Eu consider că dacă tu îl iubeşti pe acel băiat(Mădălin) cu adevărat,nimic altceva nu mai contează. Adică, în iubire nu contează chestiile astea.Zic şi eu tongue
Dacă vă iubiţi amândoi cu adevărat, ar trebui să insişti, spunându-i ceva de genul:"Mădălin, uite, eu te iubesc cu adevărat.Şi ştiu că şi tu.Chiar dacă mi-am dat seama că faptul că fumezi nu are o semnificaţie mare în dragoste, pe mine mă deranjează. Ştii că te-am rugat să te laşi de fumat.Şi nu te-ai lăsat... Dacă fumezi în faţa mea, risc să mă apuc şi eu.Şi nu vreau să ne despărţim doar din cauza asta. Uite:Înafară de faptul că mă deranjează acest lucru, îţi vreau binele. Fumatul poate duce la numeroase boli cardiovasculare, pulmonare.Pur şi simplu îţi faci rău singur.Ai nevoie de voinţă ca să te laşi.Eu te voi ajuta şi voi fi mereu lângă tine. Dacă nu te vei lăsa de fumat, vei continua să îţi faci rău ţie şi să mă faci şi pe mine să mă simt prost lângă tine dintr-o problemă minoră.Eu te-aş ruga să te laşi.Nu sunt în măsură să îţi spun ce să faci, dar îţi vreau binele.Şi dacă mă iubeşti cu adevărat, vei avea voinţă şi te vei lăsa chiar cu ajutorul meu."

| DarkHS explică (pentru DedeeAndreea):

Waaw :o gandesti la fel ca mine laughing m-am gandit sa ii spun ceva de genul, dar nu am facut'o, pentru ca risc sa il supar, si cand se supara, nu iese nimic bun din asta. si apropo... cele 3 4 minute in care am citit povestea ta, nu au fost o pierdere de timpwinking eu chiar te inteleg :* multumesc pentru sfat

| SisMusic a răspuns:

Nu-ti fa griji nu o sa lase tigara pentru tine sau pentru alta!
Daca vrei sa il accepti asa cum e sigur o sa va intelegeti foarte bine, dar asa nu cred ca o sa-l convingi sa se lase!
Este acel spirit de turma si teribilism care e mai presus pentru el decat sentimentele pentru tine sau pentru altcineva!
Eu ma bucur pentru ca ti-ai gasit un priente ca el si vreau sa te felicit si: Bafta in continuare!winking

| OneHugeLove a răspuns:

Parerea mea e ca in iubire trebuie sa faci si compromisuri laughing. El va trebui sa accepte ca tie nu-ti place ca el fumeaza si tu va trebui sa ''taci si sa inghiti '' cand il vezi ca o face. Va merge totul ca pe roate laughing