| AlexRO150 a întrebat:

vorbesc cu o fata de 2 saptamani. Am iesit de 3 ori, imi place mult, acum cateva zile i-am spus ca imi este simpatica, azi am intrebat-o ca nu m-a lamurit cu ceva, si am intrebat-o daca ma place si mi-a spus ca are prieten... O sa fim colegi. De ce doar acum dupa ce am tot vorbit si am iesit imi zice dupa ce am vazut ca nu zice nimic si am iesit ba a doua oara am presupus ca nu are, voi ce ziceti sa fac? Ideea e ca imi place mult, funda

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti sa faci nimic din pacate!
Posibil sa ii fii placut in acelasi timp si de alt baiat, poate chiar mai mult si atunci l-a ales pe acela.
Din paacte, nu poti face nimic, pentru ca nu poti sa obligi pe cineva sa te placa, daca nu te place!
Accepta refuzul si cauta-ti alta fata!

| Emma30555 a răspuns:

Posibil sa te fi plăcut la început apoi treptat sa se fi răzgândit. Motivele nu contează. Eu zic sa ți schimbi atitudinea sa fii mai încrezător in tine sa te perceapă ca pe un tip puternic nu i mai arata ca o placi

| Necunoscut112 a răspuns:

Pentru că e niţel penibil să sari in sus cu chestia asta cu prietenul, când îţi zice un baiat ceva. Nu ai de unde să ştii clar intentiile lui. Oamenii pot iesi împreună fără să aibă intenţia de a forma un cuplu. De exemplu la un moment dat se cam dădea un tip la mine, si am adus vorba de prietenul meu. Moment in care rl a început să râdă, că vezi Doamne nu mi-a propus nimic. Deşi era clar unde bate.

| gabriielaaa a răspuns:

Nu vad motivul petru care sa mintă si gadestete de sa întind cu tine asa de putea intlni cu oricine sau a fost asa prietenește între amici.

| Jannah a răspuns:

Prietene, daca o fata iese cu tine nu inseamna ca te vede ca pe un viitor iubit, renunta sa crezi asta. Cel mult i-a placut compania ta, te place ca pe un potential prieten, nu iubit. E naspa ce se intampla, mai ales ca o vei vedea aproape zilnic.