| UnMicutzAnonim a întrebat:

Sunt micut, am doar 12 ani si as vrea sa va intreb si eu ceva.
Ce simtiti atunci cand iubiti pe cineva?
P.S. De fiecare data cand trec pe langa doi iubitei, ii tot aud:
-As face orice pentru tine!
-Te iubesc din tot sufletul!
Bun, v-am intrebat asta pentru ca vreau si eu sa stiu cum va simtiti atunci cand iubiti pe cineva, dar muuuult de tot. ce fel de sentimente aveti? big grin

3 răspunsuri:
| ℓσνє a răspuns:

Simt ca atunci cand sunt cu el sunt in siguranta, si ca orice s-ar intampla o sa ma iubeasca.
Adica ai sa vezi si tu, cand o sa simti.
Asteapta, deoarece atunci cand simti la propriu e mult mai frumos.
Bafta!
Fundaapuppy dog eyes?

| WhisperSsS a răspuns:

Decii... Dragostea este un lucru foarte greu de inteles. Pana nu o simti nu prea poti sa o intelegi.
De multe ori am incercat sa`mi explic si eu ce este dragostea. Cum imi dau seama daca o simt sau nu. dar de fiecare data am ajuns la acelasi rezultat.

Offf... La varsta ta nu poti numi dragoste ceea ce simti pentru o persoana... Poate doar simpatie. Ai sa realizezi ca de la varsta de 17 ani o sa vezi cu altii ochii aceasta dragoste care uneori te face sa zambesti, iar alte ori te face sa versii lacrimi.

CONCLUZIA: Pana ce nu simti ca iti bate inima de doua ori mai tare cand auzi vocea acelei persoane sau pana nu ai fluturasii in stomac o sa fie mai greu sa o intelegi.

Sunt sigura ca vei avea si tu parte de dragoste... Ai multa grija de tine!

| Ionicutza a răspuns:

Buna! Ma bucur ca ai intrebat asta intr-un mod atat de frumos. Pai, cand eram de varsta ta eram la fel de curioasa in privinta asta.Prima oara incepi sa il/o simpatizezi. Apoi, incet, incet ii descoperi calitatile. Daca se poarta frumos cu tine si puteti vorbi orice e clar ca se aprind scantei.Cand incepi o relatie ai doua variante : ori sa iubesti mai mult ca oricand ori sa nu iubesti inca si sa cauti iubirea treptat. Dar cand iubesti, e ceva special si te schimbi radical. Vei simti ca ai putea muta muntii din loc doar sa stai cu persoana iubita, vei simti ca esti atotputernic si ca trebuie sa il/o aperi de toate relele ce il/o inconjoara. Vei simti cum te topesti pe picioare cand te saruta, cand te tine de mana, cand te ia in brate si nu ii vei putea spune pe nume pentru ca el/ ea nu e X/Y, este `iubirea ta`. Si cand vei vorbi despre persoana pe care o iubesti nu vei putea spune `el /ea` pentru ca va face parte din tine. Cam asa se poate explica dar crede-ma ca nu ai cum sa exprimi in cuvinte iubirea adevarata. Sper ca team facut sa intelegi.