| anonim_4396 a întrebat:

Decilove struck, imi place de un baiat dar nu stiu daca el ma place, am fost colegi de clasa ( la scoala nu am avut tangentze cu el ) si noi nici nu avem aceeasi gasca, aceeasi prieteni, suntem diferiti si din punct de vedere religios. Cand am facut banchetul de sfarsit de clasa a 8`a dupa ce s`a terminat am mers toti acasa, eu el si mai multi colegi iar el voia sa ma tina de mana si sa ma sarute >:", dar eu l`am respins de fiecare data ( nu stiu de ce sad.) si apoi am vb de cateva ori pe mess, si m`a intrebat de ce nu voiam sa-l sarut si daca as vrea, i-am zis ca poate altadata, mi-a zis ca sunt frumoasa si ca i`ar place sa mergem impreuna la un suc, o cafea. De fiecare data cand vorbeam pe mess ma intreba daca vreau sa-l sarut straight face, el in vacanta e plecar in grecia si nu mia pot tine legatura cu el straight face. Dar cand o sa vina o sa fim la acelasi liceu love struck si poate atunci se va intampla ceva. App de cand a plecat am vz ca o fata avea poza la avatar cu el si cu ea (combinata) si la status "te vreau langa mine"... credeti ca sunt impreuna? straight face sincer, il iubesc fff mult si nu sunt eu asa tupeista sa-i zic, mai intai as vrea sa stiu daca el ma place, voi ce parere aveti?

2 răspunsuri:
| MissmysteriousS a răspuns:

Parerea mea este ca; de fapt sunt complet sigura ca si el are aceleasi sentimente pe care le ai si tuh pentru el,si ar cam trebui sa-i spui acest lucru,faptul ca veti fii la aceleas liceu va da inca un punct in plus sa fiti impreuna,accepta-l ca sa-r putea mai tarziu sa ai dezamagiri,in ceea ce priveste fata aceea,cu siguranta ii place de el, si acum ca este plecat ea a profitat, asa ca daca te mai intreaba daca vrei sa-l saruti tu da-i un raspuns afirmativ...

| ElenaZamfi a răspuns:

Cred ca atunci cand pleci intr-o alta tara trebuie sa-ti lasi ceva in urma, de care sa stii ca cand te vei intoarce va fi acolo in caz ca prietenii te-au uitat si asa face si el.Cat despre noapte banchetului poate era beat nu stiu.Am avut si eu un prien care ma intreba daca as vrea sa-l sarut si alte chestii, dar s-a dovedit a fi doar vrajelii.Anyway.poate fi ceva doar daca vrei tu sa fie.Eu zic ca cum tine legatura cu fata aceea asa poate si cu tine sa vorbeasca dovedeste-i ca esti mai buna decat ea.Si daca nu va merge poate nu e baiatul potrivit.Bafta si succes! Sper ca te-am ajutat:*