| Saw a întrebat:

sunt nou pe aici si as vrea si eu un sfat. sunt prieten cu o fata de vreo 3-4 ani, si mereu am simtit o atractie unul pentru altul, dar nu am avut o relatie pana acum, totusi acum cateva zile ea a facut primul pas, dupa care am facut si eu la fel. problema e ca nu stiu cum sa ii vorbesc ca sa accepte sa fim impreuna, sunt sigur ca ar vrea, dar am mai patit inainte sa fiu refuzat de catre o prietena buna, eu tin si mult la ea, imi puteti da niste sfaturi cum sa ma descurc mai bine? multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| PSHYCH8DYLLIC a răspuns:

Pai fii u insati! Asculta`ti inima.
Sau spune-i clar ca o placi si ca nu vrei ca sa fii refuzat ca tii prea mult la ea si o sa inteleaga! Mai bine zici adv decat sa bagi alte minciuni ca o iubeste, ca nu mai poti dupa ea, sau sa ii dai indicatii prea multe.nu prea ne place s-a cam faceti pe sefii cu noi! Asculta`ti inima si ai incredere in tine ca vei reusii! Poarta`te natural cu ea!

Succes; x
P. S daca ea tine la tine cum crezi u, te va intelege si ve`ti fii un cuplu.de obicei ne place sa fim coplesite cu atentie si dragoste, dar nici chiar asa ca ce`i prea mult strica big grin

4 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Fi sincer şi spontan spune-i ceea ce simţi întreab-o dacă s-a gândit vreodată la voi doi mai mult ca simpli prieteni ( e evident că a făcut-o ) dar ca idee. Vezi ce-ţi răspunde! Lasă timiditatea dacă eşti sigur că vrea! Baftă!

| Zady a răspuns:

In primul rand tupeu.ma ce dracu ma suntem barbati. n avem tupeu sa vorbim cu o fata? te duci la ea si ii spui cat de mult o placi si apoi o intrebi daca ar dori sa iese cu tine la un suc si acolo, singuri, aveti si timp sa vorbiti, si o intrebi daca ar putea sa stae cu tine. ce s-ar itnamlpa daca te-ar refuza? ati ramane aceeasi prieteni.nu risti nu castigi

| Miauti a răspuns:

Omule dupa ce ne ai spus noua (82903209 de oameni), asta inseamna ca ai tupeul sai spui si prietenei tale.

| Saw explică:

Ms pentru ajutor, nu sa o intreb mi-e mi-e frica, ci sa nu ma refuze, de aceea am intrebat cum sa vorbesc cu ea si ce sa fac, mersi inca odata!