| Neversmile a întrebat:

sunt putin deprimat si suparat deoarece cateodata ma gandesc daca va fi si pentru mine o persoana care sa imi aduca zambetul pe buze si care sa ma iubeasca asa cum iubesc si eu, cu adevarat.
Sunt asa din cauza fostei relatii in care dupa 1 an si cateva luni in care am iubit-o din toate inima mea am fost rasplatit cu suferinta.

Ce as putea face sa fiu pozitiv, sunt cu moralul la pamant si deprimat.?

Dau funda si fara raspunsuri la misto.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Tu crezi ca viata ta s-a terminat?
Pentru ca asa reactionezi...ca un mos obosit de viata care se intreaba daca va mai apuca al 2 lea nepot!
Inteleg ca esti nefericit si e normal,abia te-ai despartit,nesiguranta din tine,lipsa persoanei iubite,teama de singuratate,sunt cauze serioase sa fii deprimat.
Dar nu depresiv!
Ai in fata ani buni,care asteapta sa te vada de ce esti in stare!
Si vei fi in stare de multe, in plus,te vei indragosti din nou,poate de o fata care va dori sa ramana pentru totdeauna alaturi de tine,de data asta!
Iar peste ani,iti vei aminti amarul tau de astazi si vei zambi nostalgic la cat de naiv puteai sa fii!
Revino-ti,viata ti-a rezervat destule inca,n-ai nici o idee ce te asteapta.
Sufera,treci peste perioada asta de durere si fii iarasi tu,cel care esti cu adevarat, asa incat sa poti oferi intregul tau suflet celei care-l va merita!
Incomplet nu te vrea nimeni, fii sigur!
Asa ca, lupta sa-ti revii, pentru tine o faci.

| Neversmile explică (pentru greece12):

Merci, raspunsul tau m-a ajutat sa devin inapoi increzator si pozitiv!

| greece12 a răspuns (pentru Neversmile):

Si nu e mai bine sa gandesti pozitiv?
happy

| Neversmile explică (pentru greece12):

Ba da, bine inteles ca e mai bine happy

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Multumeste-i fetei pentru clipele frumoase oferite, spala-te pe ochi cu apa rece si porneste pe un nou drum.

| oprescudorin11 a răspuns:

Sa uiti totul, sa-ti gasesti o ocupatie care sa-ti ocupe tot timpul, sa speri caci sigur intr-o zi vei gasi ce meriti si ce-ti doresti!