| Nucreeed a întrebat:

Sunt un baiat de 17 ani foarte delasator si lenesrolling on the floor plus ca ...dorm foarte mult.Nici sa salut nu mai stiu.
De rude nu mai zic... nici nu le mai bag in seama.
Nu stiu de ce sunt asa dar chiar as vrea sa scap de starile astea... Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| Komododragosh a răspuns:

Stiu ca este greu sa faci efort si lenea e foarte atractiva, dar exista cale de scapare bineinteles, dar depinde mai mult de tine, la cat de dispus esti! Fa-ti un obiectiv in cap, preferabil ceva legat de sport, si tine-te de acel obiectiv pana o implinesti, desi dureaza, dar nu te lasa. De asemenea, ai putea sa iesi cat mai des cu prietenii, comunica mai mult cu oamenii si poate ai sa cunosti si o fata draguta cu care sa iesi impreuna si sa-ti petreci timpul. Astfel nu ai sa mai fii puturos si poate ai sa ajungi ca mine: sa-ti doresti mai mult sa fie viata ta diferita, ca fiecare zi sa nu mai fie repetitiva. Succes iti doresc!

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Te gandesti ca o sa fii diferit si nu mai continui cu obiceiurile proaste, faci posibilul sa fi politicos.

| Narcis2007 a răspuns:

Aceeasi situatie...tot 17 ani...

| Joker1958 a răspuns:

Suferi cumva? oricum ar trebui sa faci lucrurile care iti plac iesi cu prietenii distreaza'te iesi plimba-te si o sa-ti treacawinking

| Andutu_5204 a răspuns:

Sau du-te si fa un sport ceva, trebuie sa iti placa un sport.Cu cat lenevesti mai mult cu atat o sa ai stari de somnolenta si stari de genul.Incearca sa iti petreci timpul tau facand anumite activitati.Mai pe scurt sa ai o viata proactiva.

| aumih16 a răspuns:

Pai incearca uite daca stai in casa nu sta numai degeaba asa mai fa si ceva treaba adica duci colo gunoiul faci curatenie pe unde vezi ca este mizerie speli colo vasele gasesti ce sa faci dar numai sa vrei desigur ori poti sa isi gasesti o ocupatie sa faci miscare du-te si tu la alergat prin parcuri sali stadioane ai atatea solutii la indemana pacat ca nu le incerci

| aumih16 a răspuns:

Eu ti-am zis spus asa sa incepi cu ce este mai simplu si apoi altele

| aumih16 a răspuns:

Dar daca o sa ai o familie si un servici tot asa ca lenesul o sa stai toata ziua nasol naspa greu cu tine inseamna

| FuNNNkyneL a răspuns:

Si eu sunt la fel...