| chiftelutacrocanta a întrebat:

E o vreme urata si plictisitoare aici afara in Satu Mare si ma simt trist.Ploua si e frig afara.Nu stiu ce sa fac, ma plictisesc si sunt nervos.Cum sa scap de starile astea?

24 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Plictiseala bacoviana.

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Drimmero):

Absolut, simbolismul vine la pachet cu depresia.

| Drimmero a răspuns (pentru justanotheruser99):

Doar daca stai cu nervii bine, nu te iei dupa nenea Georgel/

| Mayhem666 a răspuns:

Uite-te la un film de groaza si poate scapi de starile astea, daca e un film reusit cu tot ce ii trebuie, sigur o sa scapi de starile astea, dar o sa intrii in alte stari, probabil o sa iti fie frica sa te mai duci pana la baie, ca te apuca ceva de picior, atunci cand cobori din pat, asigura-te ca nu e nimeni sub pat, ca sa stii la ce sa te astepti. laughing

| justanotheruser99 a răspuns:

Stiu crying Mor de frig si am prins din nou o raceala... Dar nu stiu ce sa iti zic... uita-te la ceva seriale, citeste o carte, poate Anna Karenina, e o carte foarte frumoasa. In orice caz stai la caldurica, nu iesi din casa. Risti sa intri in depresie, tinand cont ca deja te simti plictisit si nervos.

| syd a răspuns:

E foarte faina vremea in satu mare

| justanotheruser99 a răspuns (pentru syd):

Da. Intr-adevar. Chiar ador ploile de toamna. Sunt atat de revigorante incat trezesc cele mai bestiale viroze. Cum sa nu iti placa? Aaa! Dar sa nu uitam de "adierile" de vant care faciliteaza deplasarea cu deltaplanul si temperatura in jur de 10 grade. O binecuvantare! Saracutii din Siberia, ar veni si ei in SM sa se bronzeze putin, dar nu le permite Putin.

| syd a răspuns (pentru justanotheruser99):

Dimineata erau vreo 4. e fain sa umbli pe jos pe vremea asta

| justanotheruser99 a răspuns (pentru syd):

Da, sunt de acord, mersul pe jos e fain. In special pe vremea asta. Te trezești dimineața si ești in criza de timp? Nici o problema! Ploile îți ușurează munca! In timp ce îți oferă prilejul de a face cel putin 30 de minute de mișcare pe zi, beneficiezi de un dus gratuit. Iar daca, comanzi acum ai șansa de a beneficia de pachetul nostru de gripa din NV-ul Romaniei. Stocul este limitat! Pentru comenzi sunați la 1388, transport gratuit in perioada vânturilor de vest.

| syd a răspuns (pentru justanotheruser99):

In viata mea n-am facut gripa de la ploaie

| justanotheruser99 a răspuns (pentru syd):

laughing nici eu, doar pneumonie sau pur si simplu m-am răcit.
PS: Din pura curiozitate, de ce ți-ai schimbat username-ul? Nu îți mai place Nirvana?

| syd a răspuns (pentru justanotheruser99):

Din moment ce am avatarul inca imi place laughing glumesc, nu-mi schimb gusturile asa usor. nu stiu de ce il schimbasem in prima faza si am vrut sa revin la cel original. sa spunem ca face parte din procesul de gasire a sinelui

| justanotheruser99 a răspuns (pentru syd):

Cat de filosofic suna ultima parte. Ei bine, mult succes in gasirea personalitatii!
PS: Eu zic sa nu iti schimbi gusturile, deocamdata sunt bune happy

| syd a răspuns (pentru justanotheruser99):

Inevitabil se schimba si gusturile odata cu trecerea timpului

| justanotheruser99 a răspuns (pentru syd):

Intr-adevar! Chiar ma gândesc cum ar arata un bătrânel de 80 de ani cu tot felul de brățări, geacă de piele, bandana pe cap, mergând pe o motocicleta iar pe fundal sa asculte metal. laughing hilar, nu-i așa?

| syd a răspuns (pentru justanotheruser99):

Ar arata bine daca el s-ar simti bine laughing

| justanotheruser99 a răspuns (pentru syd):

Eu chiar am avut un vecin in vârstă care era rocker, plin de tatuaj, parul carunt si lung, dar așa de simpatic îmi era. Asculta Led Zeppelin, Rolling Stones, Beatles. Era chiar foarte open-minded. Chiar m-a si învățat să joc poker. laughing Bunicul ideal.

| syd a răspuns (pentru justanotheruser99):

Vecinii mei sunt doar in varsta, din pacate

| justanotheruser99 a răspuns (pentru syd):

Daca te consolează cu ceva, batranelul asta era singurul vecin ca lumea in afara de cativa prieteni. Restul sunt pensionare isterice. laughing Deci nu îți face griji, fiecare are câțiva vecini nașpa. Unii mai multi, dar mna... Ce sa faci?

| NarutoGokuIchigoHarryPotter567443 a răspuns:

Nu scapa de ele. accepta-le, nu incerca sa tii energia in tine, las-o sa treaca.

| DumitruS a răspuns:

Iesi din casa chiar daca e frig, plimba-te, suna un coleg, un prieten ceva, iesiti la o bere, la o cafea etc.

| Printesa10TM a răspuns:

Asculta muzica!

| Pisoigras123 a răspuns:

Te poti inscrie la lady's primesti multe cadouri si 40% discount pentru inscrieri
https://ladys.ro/a/COfSfaTy?osCsid=aql1vehfsp6sctf4eis10l0hq6,b