| anonim_4396 a întrebat:

suntem colegi de clasa si vara aceasta s-a intimplat asa ca intre noi au aparut sentimente reciproce, a fost ceva mai mult decat o simpla prietenie, dar el brusc si-a schimbat parerea sa fata de relatii si mi-a spus ca pentru un timp indelungat nu doreste relatii seriose si sa ramanem doar prieteni, eu am acceptat. Am incercat sa vorbesc cu el, dar iarasi am primit un raspuns negativ (eu nu doresc relatii pentru un timp indelungat si nu e problema in tine). Tot am ramas prieteni si simplu colegi de clasa, la scoala observ cum ma priveste, iar cand ma uit la dansu, el isi indreapta privirea in alta parte. Imi este foarte greu sa fim doar prieteni.(((

5 răspunsuri:
| Dariiiii a răspuns:

Parerea mea este ca el a suferit in trecut din cauza unei relatii serioase si nu se simte pregatit sa aiba inca una. Daca tu spui ca te evita, eu cred ca el te place dar incearca sa se "ascunda" si sa te uite pentru a nu mai suferi. Incearca sa stai cu el, sa iesiti si sa ii arati ca o sa fie totul bine si ca poate avea incredere in tine.happy Poate va uita de trecut si va avea o relatie cu tine. Bafta.happy

| Covaș_Diana_1995 a răspuns (pentru Dariiiii):

Eu am incercat sa iesim, dar el nu doreste

| Dariiiii a răspuns (pentru Covaș_Diana_1995):

Poate ar fi mai bine sa fiti doar amici pentru o perioada, sa prinda incrdere in tine, sa se indragosteasca de tine si sa uite de tot de trecut si poate cu ajutorul acestui timp petrecut ca amici si c faptul ca e indragostit de tine va accepta sa fie cu tinepuppy dog eyes