| Covaș_Diana_1995 a întrebat:

suntem colegi de clasa si vara aceasta s-a intimplat asa ca intre noi au aparut sentimente reciproce, a fost ceva mai mult decat o simpla prietenie, dar el brusc si-a schimbat parerea sa fata de relatii si mi-a spus ca pentru un timp indelungat nu doreste relatii seriose si sa ramanem doar prieteni, eu am acceptat. Dar el nu vorbeste cu mine si nu inteleg motivul, am incercat sa vorbesc cu el, dar iarasi am primit un raspuns negativ (eu nu doresc relatii pentru un timp indelungat si nu e problema in tine). Tot ramanem prieteni si simplu colegi de clasa, dar nici macar nu vorbim.(((

2 răspunsuri:
| DelphhiN a răspuns:

In primul rand pune intrebarea la categoria potrivita Dragoste&Sex iar despre intrebarea ta cred ca ar trebui sa-i dai o oarecare perioada de gandire ce vrea sa faca si la urma urmei ar trebui sa il intelegi daca ti-a spus ca nu vrea relatii serioase serios acum tu daca ai spune cuiva ca nu vrei o relatie serioasa ar fi oare pentru ca chiar asa e sau pentru ca te deranjeaza mai multe lucruri la persoana respectiva si nu crezi ca va iesi mai nimic daca si tu tot il "sacai" la cap si nu ii da-i pace sa nu iasa mai rau si nici macar sa nu vrea sa mai auda de tineincearca sa ii dai spatiu si timp iar in timpul asta incearca a fii indiferebnta si sa te prefaci ca poate vrei doar sa ii fii amica si sa te porti cu el cum te porti cu toti ceilalti acum, nu stiu sper ca te-am ajutat cu ceva daca mai ai intrebari te rog adreseaza-mi-le

| Pflete a răspuns:

Probabil s-a speriat de faptul ca te placea asa de mult, multora ni se intampla. Acum incearca sa se distanteze de tine ca sa scape de acele sentimente, cine stie de ce ne este frica in astfel de momente. Daca tie chiar iti place asa mult de el eu zic sa nu te lasi pana nu asculti ce are el de zis cu adevarat, dar daca nu, lasa-l asa, cel mai probabil te va baga el in seama in viitorul apropiat, dar ce iti pot spune sigur este sa ramaneti prieteni pentru ca nu stii niciodata ce se mai poate intampla. Sper ca te-am ajutat.