| anonim_4396 a întrebat:

Trec printr-o perioada mai grea ca sa zic asa. laughing Am intrebat o fata daca ma place acum relativ putin timp, maxim o luna. (nu are prieten)
Tin sa precizez ca am intrebat-o online (cea mai mare greseala din viata mea, am fost prost si am realizat abia dupa), i-am scris foarte mult, tot ce-mi place la ea, etc.
Atunci mi-a spus nu, am intrebat-o daca imi poate spune un motiv, ea mi-a zis simplu ca nu ma place. Apoi, am intrebat-o daca ma pot schimba intr-un fel, ea mi-a zis ca "nu crede". Asta mi-a dat putin de gandit. nu crede, nu doar un "nu". De atunci am tot vorbit cu ea, am mai iesit cu ea pe afara, dar nu am mai pomenit de faza aia.
Stiu ca trebuia sa aduc in discutie subiectul, chiar ea cred ca mi-a batut cateva apropo-uri, dar asta e, ma comport ca un idiot si nu gandesc, ieeei. ce destept sunt, imi venea sa imi dau pumni in cap cand am ajuns acasa.
Am avut o conversatie mai ciudata cu ea, mi-a zis ca daca mai continui sa fac sport, (o poveste mai lunga) sunt perfect. Asta m-a bagat in ceata total, pur si simplu numai suport. laughing Sunt genul ala care vreau sa raman cu ea pana mor, sa o protejez, sa o fac fericita, sa. fac orice o face pe ea fericita, numai suport, vreau sa o vad fericita mereu. Acum vreau s-o invit in oras, dar nu stiu cum sa fac tranzitia la subiect si cam ce as putea spune la momentul locului.
Imi uasc caracterul, la nebunie. laughing Faza ironica este ca eu am tupeu cu tona, oneori chiar tupeu nesimtit, dar in situatii de genul asta, devin un prost care nu poate zice nimic. A trecut ceva timp de cand i-am zis.
Un prieten de al meu a avut cam o situatie asemanatoare, timp de 3 luni s-a tinut dupa o fata care o iubea, ea i-a spus mult mai dur ca nu-i place nimic la el, dar a continuat sa-i trimita mesaje cum ca o place, etc, iar acum sunt impreuna. Ma bucur pentru el. (asta mi-a dat o speranta)
Vreau cateva sfaturi, nu mai suport, in unele seri nu am putut sa dorm gandindu-ma la ea, vreau sa o am, nu-mi pasa daca trebuie sa astept 5 ani ca ea sa fie pregatita pentru pasul urmator daca intru intr-o relatie cu ea, o astept pana se simte pregatita.
O iubesc, o iubesc prea mult, nu pot sa stau fara ea. Cred ca am omis cateva detalii, nu pot sa gandesc limpede chiar acum. Daca ma puteti ajuta cu cateva sfaturi pentru ce pot face cand mai ies cu ea, sa nu o iau prea direct, chestii... presupun ca dupa ce ii zic unele chestii, nu o pot saruta direct intr-un mod prea romantic, ma va crede un obsedat laughing Si ce cuvinte ar trebui sa-i zic sa. stiti voi, intru pe subiect, de continuat ma descurc. Daca ea chiar nu ma placea, nu cred ca accepta sa iesim pe afara doar noi 2. si sa-mi zambeasca mereu cand ne intalnim.

Mersi!

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vorbește cu tine până își face un prieten, ești un amic, atât.
Pa, pa.

| Djlsghtnquuw a răspuns:

Poate ca vorbeste cu tine pentru ca te considera un prieten. Si faza cu complimentele, nu cred ca trebuie sa iti faci iluzii. Eu zic sa o inviti in oras, va plimbati sau ce vrei tu si dupa deschide subiectul pentru ca am impresia ca te tii degeaba dupa ea. Nu te lasa orbit de dragoste, incearca sa vezi lucrurile mai clar, sa nu suferi dupa

| neutrino a răspuns:

Sunt de acord cu tine atunci cand faci referire la caracterul tau, motiv pentru care te intreb: daca tu spui ca o iubesti pe fata aceasta, asta inseamna ca ii doresti tot binele din lume! Nu? Pai atunci de ce-ti doresti ca ea sa aiba ca iubit un baiat cu un caracter asa cum il ai tu?