| candora a întrebat:

Uite care e roblema mea. Am un organism tare dificil si am schimbat pin acum 3 feluri de contraceptive, doua a cite 21 comprimate si ultima, marvelon, 28, 7 cu doza mica pe perioada ciclului. Iau de trei luni deja. Prima a decurs normal, la adoua ciclul nu mi-a venit, ci doar citeva zile am avut o scurgere de citeva cheaguri maro inchis mici, a treia luna tot nu-mi venea ciclul si am decis sa nu iau ultimele comprimate de doza mica, 5 la numar, si a doua zi mi-a venit ciclul. E normal, doar ca culoare foarte inchisa. Merg peste o spt la consultatie, pina atunci, a mai patit cineva asa sa-mi zica ce poate fi?

3 răspunsuri:
| GabytzGabytzu a răspuns:

Conecptionalele ar trebui prescrise de medic.Nu luade din auzite.

| candora explică (pentru GabytzGabytzu):

Am facut de-a consultatii la ginecolog ca deja s-a saturat sarmana doctor de mine. Pur si simplu mi-e organismul dificil.

| makaveli123 a răspuns:

Este o reactie normala la anticonceptionale, scrie si pe prospect asta. Prietena mea a luat Yasmin si a avut foarte multe reactii adverse de la ele inclusiv chestia cu scurgerea si le-a oprit dupa o luna. Eu te sfatuiesc sa nu mai iei sau daca vrei in continuare sa faci un consult. Sau macar citeste bine de tot prospectul!