| PingPong5648 a întrebat:

Uite cum sta situatia:
O buna prietena pe care o cunosc si in acelasi timp o si plac, m-a chemat la ea sa-i reinstalez Windows-ul. Trebuie sa merg. Credeti ca e o posibilitate buna sa o intreb daca vrea sa fie cu mine?
Vreau sa imi explicati cap-coada cum trebuie sa procedez si cand ar fi momentul potrivit pentru intrebare.
Multumesc.
Vreau cat mai multe raspunsuri. happy

6 răspunsuri:
| BSwwatch a răspuns:

Sincer eu nu cred ca este necesar sa o intrebi asa direct; Uite care este oful meu,eu te plac mai mult de cat crezi,si mi-as dori sa fi prietena mea,ce spui? vrei? Suna penibil,si sari peste o etapa frumoasa, cucerirea, cucereste-o, arata-i prin comportament, gesturi ca ai sentimente pentru ea.Asa cum vrei tu sa procedezi poate fi stanjenitor pentru eamai ales ca in caz ca sentimentul de atractie nu este reciproc,asa ca, sfatul meu este sa sari peste faza asta, daca totul decurge ok, o intrebare directa se face atunci cand o ceri de nevasta si primesi o cofirmare verbala, pina atunci lasa lucrurile sa evolueze de la sine!

| Meaningful a răspuns:

Desi displac visceral acel Funda de la sfarsit care a stricat toata inteligenta de inainte, trebuie sa fiu de acord cu Gina.
Te-a chemat pe tine tocmai pentru ca nu exista tensiune sexuala intre voi si nu se ingrijoreaza ca vei face vreo tampenie.
Altfel, stiai de mult ca te place si nu ne mai intrebai chestiile astea.
Stai in banca ta. Altfel o pierzi de prietena. Te va ignora ani buni.
Stiu ca e aiurea sa nu iti fie impartasite sentimentele, dar mai bine accepti realitatea.
Asta nu inseamna ca nu poate fi a ta. Dar asta dupa ce schimbi cate ceva la tine, citesti ceva dezvoltare personala, prinzi incredere in tine, ai propriul tau banut muncit, te imbraci mai fain, etc.
Poate veti fi impreuna peste 2-3 ani.
Sau poate nu veti fi impreuna niciodata.
Nimic nu trebuie.
Poate in drumul tau spre a o cuceri iti dai seama ca de fapt tu vrei alt tip de fata, sau chiar mai concret, iti place alta fata.
Se pot intampla multe lucruri in doar 1 an.

| Ignat_Gina_1998 a răspuns:

Da...eu cred ca nu. happy Ea este doar prietena ta, si pentru ea tu esti doar un amic, nu stie ca o placi.Va fi socata cand ii vei spune ca vrei sa fie a ta.Si in plus te-a chemat sa-i reinstalezi Windows-ul ata tot.Ea stie ca tu te pricepi la de astea. Fara suparare dar nu o sa reusesti.Cauta pe cineva care nu ti-e atat de apropiata.Momentul vostru nu va fi niciodata! Funda?

| BSwwatch a răspuns (pentru Ignat_Gina_1998):

Nu-i taia aripile asa ca din topor, nu avem de unde stii care este sentimentul ei fata de el, doar ea stie!

| Leonard_Miron_1996 a răspuns:

Ignat, taci ca esti obosita. Frate daca e singura acasa pnm nu trebuie sa o mai intrebi daca vrea sa fie cu tine... treci direct la fapte smug

| Ignat_Gina_1998 a răspuns (pentru Leonard_Miron_1996):

Bai,inteligentule nu-i mai da atatea sperante si lasa-l sa se trezeasca la realitate.Nu te mai da asa mare Miron