| EmoKiDD09 a întrebat:

.Va rog mult dati-mi un sfat. Situatia sta asa. Eu c prietena mea. Am iesit afara, ne-am sarutat...Dar era foarte rece cu mine. Si cand ne-am dus acasa am vorbit cu ea pe mess si a zis ca "Nu mai vrea sa iasa cu mine" pentru ca eu ma voi muta peste o luna la 200 de km distanta de ea.Iar acum stau la finul meu si am vorbit cu el si i-am spus ca atunci cand plec daca mai pot sa vin la el o luna sau doua si a zis ca da.Si i-am spus si ei dar ea nu vrea sa ma inteleaga si ea i-a spus mamei ei despre situatia asta ca eu ma voi muta iar mama ei i-a spus sa se desparta de mine ca daca se desparte mai tarziu va avea de suferit mai mult.Eu nu vreau sa ma despart de ea pentru ca tin enorm de mult la ea..Maine (Sambata) vom face 3 saptamani.Dar in timpul asta am facut mult.Cum ar fi (Dragoste) si nu sunt genul de tip care se combina cu o fata numai pentru asta. Desi am 15 ani stiu cum sa ma comport cu o fata si stiu ce este aia iubire (Chiar daca unii dintre voi credeti ca sunt doar un copil care habar'n-are "cu ce se mananca" ) Si nu as suporta sa ma despart de ea.Tin enorm de mult la ea. Si vreau sa ne impacam... Fara ea simt ca lipseste ceva din mine.Va rog dati-mi un sfat. Apreciez. happy.

Răspuns Câştigător
| teccno a răspuns:

Știu ce înseamnă să iubești și să-ți pese cu adevărat de cineva, deci cu ADEVĂRAT! Am fost și sunt în continuare într-o situație asemănătoare ca și tine. În fine, în cazul tău e ceva putred la mijloc... Să rupă relația așa brusc și rece doar că tu te muți chiar nu are sens. Nu vreau să te descurajez dar ești sigur 100% că nu are pe altcineva? Dacă-și dorea să rămână cu tine, te ''juca'' emoțional în așa fel încât te convingea să rămâi lângă ea, părerea mea. Un sfat ar fi să lași după ea =)` Vei vedea că, după un timp, te va contacta și-ți va spune că-i lipsești și vrea ca totul să fie ca-nainte. Sper din tot sufletul să se întâmple așa. Altfel, pune situația în sens negativ ceea ce nu e deloc plăcut.

Succes!

| EmoKiDD09 explică (pentru teccno):

Teccno. Dupa ceva timp am aflat cine este. Acum sunt cu alta fata si imi ste mult mai bine. Si acum ma ia cu pretexte gen "Imi lipsesti enorm de mult " Etc... Sa nu mai spun ca unele sunt extrem de penibile.

4 răspunsuri:
| Tmcn a răspuns:

Că pleci e un pretext, tipa nu mai vrea să fie cu tine şi acum a găsit motiv.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Relatiile la distanta nu tin. de aia vrea sa se desparte de tine si bine face.

| NeneaGogu a răspuns:

Ba baiatule, ce aveti in minte frate? ai 15 ani si te crezi mare gagicar, mi-a placut si sfatul tau cu penetrarea laughing, sa stii ca esti mare combinator, are dreptate mama ei si tu fa bine si uit-o, mai pune mana pe carte si la dragosteala