| Roxy_6389 a întrebat:

Il iubesc enorm pe fostul meu prieten, el sustine ca inca ma mai iubeste. Nu mai suntem impreuna de 11 luni, el are prietena, a fost plecat cu ea in Italia, a zis ca tot timpul s-a gandit la mine. Tin sa mentionez ca ne-am despartit din cauza mea pentru k eu eram foarte rautacioasa. El acum a venit in tara... peste o saptamana urmeaza sa vina si prietena lui. Am vorbit la telefon, el vroia sa ne vedem, ok am acceptat, dar foarte greu. Cand l-am vazut parca eram cea mai fericita. M-a tinut in brate, ne-am sarutat, el mi-a spus sa astept pana vine prietena lui in tara ca sa poata sa gaseasca un motiv sa se desparta de ea. Eu tin la el enorm de mult, imi doresc din tot sufletul sa ne impacam. Deci ce ar fi bine sa fac? Sa il cred s-au sa nu il cred? Ati fost in situatia mea? daca da ce ati facut? Dati-mi un sfat va rog. Voi ce ati face in locul meu Multumesc anticipat. Dau fundita :X

7 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Daca tu nu esti intr-o relatie stabila, eu zic sa incerci. Incercarea moarte n-are, ori o sa realizati ca v-ati schimbat si nu va mai potriviti, ori v-ati maturizat si acum chiar puteti avea o relatie serioasa.

| AndyLavy a răspuns:

Asteapta sa vezi care este situatia atunci cand prietena lui vine in tara. Tu o cunosti? exista vreo posibilitate de a afla cu adevarat daca ei se vor desparti sau nu? nu ai de unde sa stii exact. El pentru cat timp sta in tara >? a venit doar in vizita sau definitiv? daca este doar in vizita, mai bine il lasi balta. E destul de complicat. si putin cam greu de crezut ca inca te iubeste, facandu-si acolo o alta relatie si asa mai departe.
De multe ori tindem sa nu vedem adevarul atunci cand suntem indragostiti. Fii foarte atenta, pana la cel mai mic detaliu, si nu il crede pana in momentul in care iti poate dovedi acest adevar.
Eu in locul tau nu m-as mai intalni sau vorbi cu el pana nu s-ar desparti de prietena lui, si as verifica acest lucru nu l-as crede pe cuvant.

| VladGH a răspuns:

Sfatul meu, daca vrei sa vezi ca intr-adevar se tine de cuvint, atunci sa nu ii dai voie sa-ti umble la pasarica pina nu se desparte de prietena lui. In cazul asta el poate sa te minta numai ca sa primeasca o partida de sex. Sper ca mai inteles. Baftawinking

| NnDWtf a răspuns:

Ododododo ce frumos te minte. Vrea sa stea si cu aia si cu tine si tu sa accepti asta. Sau vrea sa fii "rezerva" lui in caz ca ceva nu merge bine cu actuala sa prietena

| madalinamadu a răspuns:

Daca sentimentele sunt reciproce nu cred ca va puteti impotrivi.Da, poate ca nu este corect fata de prietena lui dar pana la urma nu noi in spunem inimii pe cine sa iubeasca.Iar daca tu esti sigura pe ceea ce iti doresti si ai incredere in el eu nu pot sa iti spun decat mult succes! :*

| Ramy537RO a răspuns:

Daca acest baiat te iubeste asa cum spune, nu isi facea o relatie.iar acum cu toate ca are o relatie cu alta persoana vrea sa o paraseasca pentru tine...gandeste-te bine inainte de a face o gresala..ca poate face la fel si cu tine(adica sa te paraseasca pentru alta). Sfatul meu e sa incerci sa-l uiti! pup