| coco64 a întrebat:

Am vorbit pe mess cu el de ceva luni, insa de vazut nu ne vazusem niciodata. Abia ieri ne am vazut. Am iesit in oras, am baut un suc si am stat f mult de vorba. El mi-a propus sa iesim. Bun. La un moment dat el a plecat la baie si eu am cerut nota.Cand a venit de la baie i-am zis sa platim.Mi-am scos portofelul si mi-am platit sucul. Ma asteptam sa propuna sa plateasca el, asa se face si asa e frumos. Insa nu. Apoi seara a intrat pe fb si mi-a prospus sa iesim la un festival zilele astea.Eu,i-am zis ca nu am bani, iar el a zis ca e intrare gratuita. Ce sa cred despre el? Ma place, nu ma place? Ma vede doar ca o amica si de aia nu mi-a platit sucul? Ce vrea el de fapt? L-am intrebat ce parere are de mine si mi a zis ca i-a placut foarte mult sa stea de vorba cu mine ca sunt o fata deschisa si foarte de treaba.Asta suna a amicitie.Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La prima intalnire fiecare isi plateste consumatia, asa este politicos si elegant. Este prea devreme dupa o prima intalnire sa stii de vrea de fapt, probabil nici el nu stie inca. Vrea sa te cunoasca si vedeti voi dupa aceea.

9 răspunsuri:
| oliviaaa a răspuns:

Dar poate si el nu avea bani...eu zic ca de la prima intilnire nu poti sa te indragostesti nu? trebuie sa va mai cunoasteti mai bine si apoi va aparea dragostea succeshappy

| mixxjim a răspuns:

Poate nu vrea sa ajunga sa-si puna intrebarea daca stai cu el pentru banii lui sau pentru el. ai rabdare putin si fii atenta la alte detalii cand mai iesi cu el - de exemplu ce haine are, cu ce fel de oameni se saluta/cunoaste etc, asa vezi daca e bogat (si ori e zgarcit, ori nu vrea sa stai cu el pentru bani) ori e sarac, si nu a avut bani suficienti de platit. oricum, gandeste-te ca exista si varianta sa fi platit tu tot, nu? laughing deci ai putina rabdare daca-ti place tipul si vrei sa continui cu el, daca nu, altul care sa plateasca tot laughing

| 0rlando a răspuns:

Vreți egalitate? Plătiți-vă sucurile.

| coco64 explică (pentru 0rlando):

Una e egalitate alta e bun simt.

| asdfghjklqwertyuiopzxcvbnm a răspuns:

Poate că nu le are cu chestiile legate de romantism și bun simț. Fetele mereu exagerează cu asta, pe când lor li se pare ceva normal. Oricum, mai vorbiți, ieșiți și îți vei da singurică seamă ce e în capul lui.succes :*

| AnonimNeamt a răspuns:

E bine te place. numa ca nu prea le are cu romantismu sau politetea dar daca si tu il placi sa stii ca va va merge bine! succes. fundita?

| SorodocAnca a răspuns:

Era frumos din parte lui sa.ti plateasca sucul chiar daca te considera ca pe o amica ca doar el te.a invitat nu? poate acum` te considera amica dar mai incolo nu se stie :... Bafta!:*. Funda?happy

| George_Lixandru_1997 a răspuns:

Pai. pare un baiat de treaba dupa faza cu sucul, ca aceea nu prea a sunat dragut. Putea sa plateasca, ori nu a mai avut bani, ori a avut un lapsus si a uitat sa iti plateasca si tie, ori e zgarcit, ori e doar o farsa...

| paul992 a răspuns:

Da!