| coco64 a întrebat:

.Vorbeam pe mess cu el de ceva luni, insa de vazut nu ne vazusem niciodata. Abia ieri ne am vazut. Am iesit in oras, am baut un suc si am stat f mult de vorba. El mi-a propus sa iesim. Bun. La un moment dat el a plecat la baie si eu am cerut nota.Cand a venit de la baie i-am zis sa platim.Mi-am scos portofelul si mi-am platit sucul. Ma asteptam sa propuna sa plateasca el, asa se face si asa e frumos. Insa nu. Apoi seara a intrat pe fb si mi-a prospus sa iesim la un festival zilele astea.Eu,i-am zis ca nu am bani, iar el a zis ca e intrare gratuita. Ce sa cred despre el? Ma place, nu ma place? Ma vede doar ca o amica si de aia nu mi-a platit sucul? Ce vrea el de fapt? L-am intrebat ce parere are de mine si mi a zis ca i-a placut foarte mult sa stea de vorba cu mine ca sunt o fata deschisa si foarte de treaba.Asta suna a amicitie.Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| JustSomebody a răspuns:

Buna.In primul rand multe relatii de dragoste incepe prin iesiri ca intre amici, pana cand cei doi parteneri se indragostesc si devin un cupluhappy. Probabil asa este si cazul tau.Baiatul vrea sa te mai cunoasca putin pana sa fie gata sa iti zica "iubit-o" deci m-ai asteapta putin si apropiete cat mai mult de el, deoarece rezultatele nu vor intarzia.In al doilea rand sa stii ca nu era obligat sa iti plateasca sucul. Poate era prea stresat si a uitat, sau nu avea suficienti bani sau nu a considerat ca era necesar sau alte zeci de motive.Nu este o regula.Sincer,ai parut un pic aroganta cand ai spus ca el nu ti-a platit sucul desi trebuia.Dar nu asta e important.pe langa asta sa stii ca relatiile nu se discuta pe mess, pe facebook ci fata in fata astfel va puteti citi unul in ochii altuia si va dati seama dupa voce, gesturi de sentimentele celuilalt.Continua sa iesi cu el, idiferent daca mergeti in parc sau la un restaurant si iarta-i micile greseli, si daca vezi ca nu are intentii serioase atunci clarifica asta cu el si spune-i-o in fata.Aceasta decizie pe care o iei este decisiva in relatia sau posibila voastra relatie indiferent ca alegi sa fie de dragoste sau de prietenie, deci te rog gandeste-te mult la ce ti-am spus. Sper sa alegi corect.byewinking

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| XamUITATsaimiPUNnumeX a răspuns:

Buna happy Pai, poate e saracsmug laughing Si eu cred, sincer, din spusele tale. Poate vrea sa fiti doar prieteni happy Dar macar incearca si spune`i ce simti pentru el happy Daca tipul zice NU..Asta e viata! Iti da un sut in fund si tu trebuie sa te ridici happy Nu se sfarseste planeta daca nu vrea sa fie cu tine happy Mai sunt destui baieti pe planeta astabig grin Cam asa le zic tuturor fetelor happy Si chiar mie insumi happy Am primit multe suturi in fund big grin M`am cam saturat de ele.Dar asta ehappy

| cookyeh a răspuns:

E un badaran sau si-a uitat bunele maniere acasa laughing

| KittyCaaaaat a răspuns:

Chestiile astea cu internetul nu sunt mereu sigure, isi poate schimba parerea face2face oricand, nu pune suflet si nu-ti fa iluzii pana nu esti sigura de sentimentele lui!

| IoanaLoveRazvi a răspuns:

Poate nu avea bani sa-l plateasca pe al tau. thinking Idk. Oricum mai vorbeste cu el si incearca sa il faci sa-ti zica daca te place sau nu happy Ai grija sa nu isi bata joc de tine :*