| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati cu un sfat.Toate fetele imi spun la liceu (sunt cls9) ca sunt dragut, amuzant.Chiestia,e ca eu niciodata nu le prea bag in seama..nici la scoala, nici pe facebook, etc.Numai ele ma abordeaza, eu nici Buna nu cred ca le zic daca nu imi zic ele.Dar as vrea sa ma bag mai mult in seama cu ele, sunt mai timid nu stiu ce sa fac.La o clasa alaturata,sunt mai multe fete dragute, vad ca imi dau like la statusuri si la poze pe fb, odata chiar am vorbit cu una dintre ele.Nu stiu cum sa le bag in seama si asta e o problema generala.Simt ca daca as fii mai sociabil si tupeist, spirit mai mare de abordare as putea sa reusesc mai mult.Ce sa fac? Cateodata chiar regret...

6 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

De cate miliarde de ori mai pui intrebarea asta?

| Skylar a răspuns:

Trebuie sa ti se rupa, sa fi un p-e-j-t-e, intelegi? fock biochez get money.si sa nu te increzi in vulpea cea sireata ca nu iti vrea binele, trebuie sa fi un jucator cu mingiile mari

| neutrino a răspuns:

Nu trebuie sa faci decat sa treci din faza de baiat amuzant, la faza de adolescent interesant.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai ti-ai raspuns singur.Lasa timiditatea si intra in vorba cu ele.Altfel,chiar vei regreta mai tarziu.Cu anii astia, nu te vei mai intalni, NICIODATA.Mult noroc.

| paulpetrolistu a răspuns:

Pai incerci sa te schimbi(moral) prin a deveni mai sociabil ca nu iti face nimeni nimic(toate fetele iti vor binele si chiar iti recomand sa devi un tip de treaba). prin asta o sa ajungi sa ai mai multi prieteni, poate si o iubita

| spyyns a răspuns:

Pai de ce nu le bagi in seama sau macar sa le saluti. Fata aceea care iti spune ca esti dragut crezi ca iti spune din rautate poate te place si nu stiu cum sa iti spuna si te abordeaza cu tot felul de replici care mai de care mai doar sa le bagi in seama. Ia incearca prin faptul sa iti spuna ca esti dragut sa ii raspunzi "Multumesc si la fel" si de la raspunsul acesta se ajunge la o convorbire care se poate inchia fiind iubita ta. Si fii intraznet mai sociabil si o sa ai foarte multi prieteni/prietene si o sa vezi ca este mai bine decat sa stai cu capu in jos si sa fii un nimeni in liceul care esti tu acum.