| Rooney7 a întrebat:

Niciodata nu sunt multumit de mine.Mereu regret,ca nu am dat alte replici la acea discutie,sau trebuia sa fiu mai tupeist in acel moment, sa fac mai multe! Sunt suparat rau pe mine.pe felul cum ma comport,sunt timid,nu am tupeu, pana acum aveam multe prietene, daca eram atlfel.incep sa-mi pierd si toata increderea. Fetele mereu fac primul pas cu mine, eu niciodata.Ma abordeaza numai ele, numai ele socializeaza cu mine.imi spune ca sunt dragut, de treaba.ma ia in brate, pupa.Mai pe scurt avansuri,iar eu nu fac nimic, nu stiu cum sa reactinez.nu am tupeu! Incep sa-mi pierd increderea.Cand ele ma ia in brate, ar trebui sa le iau si eu.eu de exemplu nu fac asta! Si dupa regret mult.Ce sa fac TPU?

Răspuns Câştigător
| Adryan17 a răspuns:

In primul rad trebuie sa te impaci cu tine. Sa renunti la ideea ca nu esti multumit de tine. Cu totii suntem timizi cand vine vorba de relatii sau de lucruri mai delicate. Daca vei continua sa gandesti negativ fata de tine, sa zici ca nu-ti place asa cum esti, ca esti suparat pe tine, atunci nu vei reusi niciodata sa dai inainte, sa reusesti ceea ce iti propui.
Asta e primul lucru care trebuie sa-l faci, sa fi pozitiv, optimist, sa nu regreti nimic si sa ai tarie sa mergi mai departe, sa crezi in tine ca poti si atunci ai sa ai succes.
Fi tare, toate vin de la sine, trebuie doar sa-ti schimbi perspectiva de a vedea lucrurile, fi fericit, iar in legatura cu fetele, incearca sa copiezi ce fac ele, daca ele te imbratiseaza, imbratiseaza-le si tu, cu timpul nu o sa mai fi asa timid si o sa reusesti si nu uita: Esti cine vrei tu sa fi!

2 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Data viitoare vezi cum faci ca sa iesi pe plus

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Nu esti fair-play, http://www.tpu.ro/......o-spun-eu/
Mergi tu la unpsiholog ca pe-aici te-ai plans destul, ai avut o gramada de sfaturi dar nu le ti cont, ori postezi la vrajeala