| Mariusprejbeanu a întrebat:

Salut TPU, vin si eu cu o situație mai delicată care nu ma lasa sa dorm noaptea.
Am avut o relație de 7 luni, 2 luni am vorbit prin telefon si mesaje iar restul am ieșit pe afară
Menționez ca fata la început cand am vorbit cu ea mi-a spus de o tentativa de viol ce a avut-o
După când ieșeam pe afara ne sărutăm, se urca în brațele mele in locul de la sofer cu picioarele spre locul din dreapta, o sărutăm si imi plimbam mana pe piciorul ei pana la punctul g si o mangaiam si acolo prin blugi colați sau ce purta, dar nu gemea nu facea nimic
Am iubit-o foarte mult si nu m-am grăbit sa fac sex cu ea pentru ca mi-a povestit de tentativa aia de viol si ca ar mai avea niste traume
Dar cand ma plimbam cu mana pe piciorul ei si cand o atingeam, nu avea nici-o trauma
Nu am adus in discutie nici sex-ul cu ea, pentru ca am incercat sa o protejez
A mers foarte bine relația pana intr-o zi la o ceartă cand de la motivul pentru care ne certam am dat-o in altele si nu am mai reusit sa salvez relatia
La 2 săptămâni deja sa afișat cu un băiat (fostul, care abia luase permisul) care are o mașină mai scumpa ca mine...
Am întrebat o verișoară de a ei de faza cu violul, si a zis ca nu stie nimic, cu toate ca ea a spus ca verișoara ei stie despre asta
Eu am 19 ani si ea 17
Eu am 1.67 iar ea 1.65 si actualul ei undeva la 1.75
Situatia e de anul trecut din toamnă, dar ma tot răscolesc lucrurile astea
Întrebarea mea e in felul următor:
Credeți ca s-a despărțit de mine ca nu am făcut sex cu ea timp de atâtea luni?
Credeți ca înălțimea a fost motivul despărțirii?
Credeți ca am fost doar un pansament?
Aștept răspunsuri sincere, nu doar se dragul meu
DAU FUNDA!

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, este evident ca inaltimea a fost decisiva in alegerea ei, in nici un caz faptul ca nu ati facut sex!

| dullcat a răspuns:

Buna.Tind sa cred ca povestea cu violul e o minciuna.Asta nu suna a ceva ce spui asa imediat la inceput.Persoanele care trec prin asta nici nu sar imediat pe parteneri ca sa treaca la actul sexual. Data viitoare asculta de intuitia ta. Faptul ca te-a si mintit, despre ceva care e cat se poate de serios, denota superficialitate maxima. Nu, s-a despartit de tine din alte motive.Nu mai are absolut niciun sens sa iti pierzi timpul si energia despicand firul in patru si analizandu-i comportamentul.Ai incredere ca vei gasi pe cineva potrivit pentru tine, nu persoane toxice.

| Emilian65 a răspuns:

Tu, ai fost pansamentul ideal ca sa-l uite pe cel care a violat-o.

| LordCristobal a răspuns:

Din tot ce ai scris e posibil sa fii fost doar ca rol de pansament.Si oricum e mai bine ca te-ai despartit de ea pentru ca era o relatie toxica din start.
Pai ea ti-a zis ca i-a spus verisoarei sale despre viol cand de fapt nu i-a spus.
Minciuna nu este acceptata intr-o relatie si daca ai mai fi stat cu ea te-ar fi mintit cu multe alte chestii.
Si faptul ca s-a afisat cu altcineva dupa ce s-a despartit de tine asta denota ca e o fata profitoare si e mai mult dupa interes.
Cred ca in relatia voastra doar tu te implicai in timp ce ea se facea ca ii pasa de tine.Una peste alta nu ar trebui sa te rascolesti ar fi bine sa fii multumit ca ai scapat de ea.
In ceea ce priveste inaltimea mare parte a fetelor prefera baietii inalti si aici fin păcate ai un dezavantaj.Dar daca esti bun la pat fetele nu mai sunt interesate de inaltimea ta.
Eu cred ca fata aia nu prea te placea, in mod normal o fata care e indragostita de un baiat nici nu sta pe ganduri daca sa faca sex cu el trece imediat la actiune.
Nu cred ca sexul a fost principalul motiv de despartire probabil ea isi dorea sa fie cu un baiat mai rebel si tupeist.
Din ce ai scris tu pari a fi un baiat linistit si de treaba si personalitatea ta nu era compatibila cu a ei.
Daca faceai sex cu ea probabil relatia dura un pic mai mult dar la un moment tot va despartea-ti.
Sincer eu am mari dubii in ceea ce priveste povestea cu violul, o fata care a fost violata nu se deschide asa usor oricui si nu se arunca asa usor in bratele nimanui.
Bine ca ai scapat de ea, era o fata profitoare total nepotrivita pentru tine.

| anonim3247 a răspuns:

Ai scris - Eu am 1.67 iar ea 1.65 si actualul ei undeva la 1.75
Poți să stai foarte liniștit - nu va face sex nici cu ăla de 1.75.
Va face sex când va întâlni unul de 1.85.

| anonim3247 a răspuns:

Și lui ăla de 1.75 îi va spune de viol tocmai ca să nu vrea ăla să facă sex cu ea.

| anonim3247 a răspuns:

Caută alta și uit-o pe cea de care spui

| Costantin_Paul_ a răspuns:

Motivul a fost ca ai fost naiv și nu ai fost atent cu banii și ea si a bătut joc de tine.