| anonim_4396 a întrebat:

Vorbesc cu o fata de o luna daca nu mai bine si de 2 zile suntem impreuna. spuneti-mi si mie niste subiecte de vorba care sa reziste mai mult ca am vorbit asa mult ca nu-mi mai vin idei... Dau funda pentru cele mei multe idei:X

1 răspuns:
| ThePunisher a răspuns:

Fii spontan si nu te gandi cu groaza ca nu o sa aveti subiecte de vorba. O conversatie poate fie de forma intrebari-raspunsuri atunci cand cei doi vor sa se cunoasca mai bine, sau fiecare povesteste cate ceva din trecutul lui, de exemplu tu ii spui ca ai patit nu stiu ce chestie amuzanta la scoala, ea isi aminteste de ceva asemanator, si iti va povesti si ea, astfel, conversatia curge. Nu-ti fa griji, daca sunteti pe aceeasi lungime de unda, va descurcati voiwinking.