| Petru1123 a întrebat:

am si eu o problema, vorbesc cu o fata de ceva timp, ca amici, de cam o luna si ceva vorbim, pana acum am vorbit foarte mult si foarte multe chestii, dar in ultimele zile am ramas fara subiecte, nu mai stiu ce sa o intreb sau despre ce sa discutam, in ultima vreme am vorbim chestii generale, *buna, ce faci, cum esti, etc*. Ajutati-ma si pe mine ca sunt in pana de idei.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Totul trebuie sa vina de la sine, sa fii tu insuti happy, si daca ti-as da cateva idei, mai incolo tot o sa ai nevoie de altele noi laughing Cateva idei: Glumeste cu ea, daca ai cunoscut-o si in viata reala ati putea merge la un film, sa mergeti la un suc, intreab-o (nu des, sa nu pari obsedat) ceva ce nu stii despre viata ei happy
Cauta pe net, cum sa ai o conversatie, cum sa o mentii pana la nesfarsit sau chiar pe engleza: how to have a better conversation laughing sunt atatea posibilitati.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca esti in freindzone ce sens are sa mai continui conversatia?

| Petru1123 explică (pentru RAY):

Nu sunt neaparat in friendzone, stiu sigur ca oricand as intrebao daca ar vrea sa fim impreuna, ea ar spune da, dar pe langa asta eu sunt in pana de idei, nu mai stiu ce sa discutam.

| Petru1123 explică (pentru RAY):

Nu sunt chiar in friendzone sa spun asa, pot fi cand vreau cu ea, dar nu stiu ce sa mai discut cu ea.

| RAY a răspuns (pentru Petru1123):

Te cred nu esti in freindzone dar nici intro relatie

| Robert1999999 a răspuns:

Pai eu a-s incepe, cu ea, amintiri, petrecute in copilarie, bune, rele, vb serios as intra intr-un subiect ca acesta, sau as intreba-o despre lucruri, gen care ai melodia ei preferata, daca ai place sportul... happy