| Ionescu417 a întrebat:

Vorbesc de aproape o luna cu o fata pe Facebook.Am iesit de 3 ori in oras...totul a mers perfect. Vreau sa ma intalnesc cu ea si sa ii spun ca imi place de ea.Am intrebat-o ieri daca vrea sa ne intalnim pentru ca trebuie sa ii spun ceva si a acceptat..nu vreau sa ii spun pe Facebook ca imi place de ea. Vreau sa ii cumpar un buchet de flori si o ciocolata.Procedez bine? Cum ar trebui sa ii spun ca imi place de ea? Sa o duc undeva anume? Multumesc frumos! Dau funda si vot!

Răspuns Câştigător
| iPaladinus a răspuns:

Mai întâi, ar trebui să te asiguri că începe să te privească ca pe un prieten foarte apropiat și începe să simtă că aveți o relație specială.
Găsește pretexte pentru a discuta cu ea seara târziu, când crezi că este deja în pat. Poți vorbi cu ea despre tipul de relație care ar face-o fericită, îi poți povesti întâmplări amuzante din viața ta sau, pur și simplu, cum a decurs ziua.
Incearcă să nu fii disponibil pentru ea la orice oră, pentru că este important ca ea să înceapă să-ți simtă lipsa.
Dacă te-ai apropiat mai mult de ea, îi poți spune că o placi. Dar, înainte, asigură-te că și ea începe să te privească diferit. Apoi, o poți invita în oraș și îi poți spune, în câteva cuvinte, ce simți pentru ea.
Ofera-i ceva frumos, o floare de exemplu, fa-i complimente, si asa incetul cu incetul va realiza ca ca o iubesti si poate vei avea parte de un raspuns pozitiv din partea ei, bafta!

4 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Foarte frumos gestul tau cu buchetul de flori. In momentul in care ii dai buchetul de flori, ii si spui ca-ti place de ea.

| Seven07 a răspuns:

Deci, ciocolata trebuie sa fie de firma, florile sa fie rafinate, te asezi intr-un genunchi, ii iei mana in mana ta, ii saruti mana si ii spui fix asta : " Divina fiinta coborata din eden, accepta te rog sentimentele mele umile " :-)

| ceciliastefanescu2000 a răspuns:

Te duci pe o banca si o saruti sigur va vrea crede-ma pe cuvant

| Medivh a răspuns:

Frate laughing, deci..Nu ii spui ca ti place de ea, esentialu e sa o faci sa se simta foarte bine pana la sfarsitu intalnirii si dupa gasesti tu momentu cand stai foarte aproape de ea, important e sa va priviti in ochi iar apoi o saruti laughing.Ia imagineaza-ti cum ar fi faza daca ai proceda cum zici tu..Probabil naspa 99, 9%.Nu zic cu rautate, spun o parere, sper ca te am ajutat.Bafta