| Ionescu417 a întrebat:

Vorbesc de o luna cu o fata.Am iesit in oras de 3 ori pana acum.Ne intelegem bine zic eu.Imi place foarte mult de ea.Aseara am intrebat-o daca vrea sa iesim intr-o zi in oras pentru ca trebuie sa ii soun ceva si a acceptat.Am de gand sa ii spun ca imi place de ea. Vreau sa ii cumpar un buchet de flori si o ciocolata si sa o scot in oras.Ma tot gandesc cum sa ii spun...cum sa incep.Sa ii dau florile cand ne intalnim sau cand o conduc acasa? Imi pun 100 de intrebari happy. Va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi! Multumesc frumos!

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ar fi indicat sa planifici traseul plimbarii in asa fel ca in zona/locul respectiv in mod cu totul "intamplator" ajungi in preajma unei florarii. Este suficient sa-i oferi un singur fir de preferat ar fi sa fie trandafir rosu. In mod absolut sigur va intelege semnificatia gestului tau si tot ceea ce a reprezentat invitatia si timpul petrecut impreuna. Daca i-a facut placere si s-a simtit cu adevarat bine in compania ta, probabil vei fi recompensat intr-un mod placut la despartire. Succes!

| Damonana a răspuns:

Ai mai pus intrebatea astalaughing) dar de flori am uitat sa zichappy pai ii dai intalnire in locul ala de ti.am zis, in parc sau ceva si acolo ii dai florile si ciocolata si ii zici ca iti place de ea. Ca doar nu o sa te plimbi cu florile in mana pana ajungeti acasalaughing)
Si dupa ce ii dai alea ii zici ce simti. Nu trebuie sa incepi intr.un anumit fel pur si simplu ii zici ca iti place de ea pentru ca...si aici zici ce te atrage la eahappy
Nu e asa mare branza si curaj ca nu muscalaughing