| qffwqfw a întrebat:

Vreau sa fiti sinceri si fara misto. In luna Mai va fi un botez happy faza e ca la acel botez este si fata de care imi place mie. Are 13 ani si eu 14. Vreau sa vorbesc cu ea, sa o intreb sa fie sincera daca ma place sau nu, ar fi ok? Sa o prind undeva singura si sa vorbesc cu ea, fara alti copii/oameni. Mi-a spus ca nu ma place dar imi da semne ca da. Presimt ca mama ei nu o lasa dar ea ma place de fapt, vorbeste mereu cu mine, imi zice "buna" intr-una, sta pe langa mine. Se si uita uneori la mine, a intrebat-o varul meu ce parere are despre mine si a spus ca sunt dragut. Dar cand era mama ei, a spus ca sunt urat, boschetar si prost, iar mama ei radea. Eu banuiesc ca mama ei se baga si ea ma place, ar fi ok sa o intreb la un botez sau sa vorbesc altundeva?

NU O LUATI CU SEXUL, NU ARE LEGATURA. SI VOI ATI VRUT PRIETENA CAND ERATI MAI MICI, NU TREBUIE SA SI FACI SEX CAND AI O PRIETENA. True, deja m-am plictisit de oamenii de genul laughing

Funda happy

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Faptul ca poate avea doua fete ar trebui sa te ingrijoreze. Daca te place, nu va spune nici sub tortura ca esti prost si boschetar. Probabil ca iti cauta compania fiindca se simte flatat de faptul ca o placi.
Oricum ar fi, e prea mica sa intre in chestii din astea. Nu are legatura cu sexul. Da, toti am avut o prietena cand eram mici si nu ne gandeam la sex, adica pe la 16 ani. Dar la 13 ani cu siguranta nu am avut prieten, daca ne-a placut cineva, am tinut pentru noi. Sunteti inca copii, bucurati-va de copilarie.
Si, pentru viitor, cauta fete sincere, care nu mint indiferent acre este miza. Iti dai seama, daca isi minte mama atat de usor, cat de usor va fi sa te minta si sa te batjocoreasca pe tine.

| Violleta2022 a răspuns:

Vorbeste-i si fii prietenos, ca asa se leaga prieteniile frumoase.
Invit-o la dans si intreba-o daca te gaseste chiar asa de urat, sau prost, cum i-a spus mamei ei. Fa-o pe un ton de gluma, ca data viitoare sa nu te mai faca asa, de fata cu altii.
Sincer, est un pic cam proasta daca te jigneste pe fata, doar ca sa o faca pe masa sa rada.
Dar nah, este fata care-ti place tie, nu mie.