| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU, vreau sa imi incep viata sexuala si am o problema cu prezervativele, nu stiu ce marime ar merge la 18 cm rog seriozitate

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Prezervativele nu se cumpara dupa lungimea penisului, ci dupa GROSIMEA lui (diametrul)!

Prezervativele vin standard lungi de 20-22cm, deci nu ai de ce sa-ti faci probleme de lungime, tu trebuind sa-ti masori grosimea penisului, fiindca aceea da masura exacta a prezrevativului.

Prezervativul trebuind sa stea FOARTE strans pe penis, asadar cand iti iei masura, pui metrul de croitorie de jur imprejur, fara sa lasi nici un pic de distanta intre metru si piele.
Un prezrevativ care intra usor pe penis, sau face cute ori pliuri este un prezervativ prea mare pentru cucul tau si se va rupe la sex.
Asadar, fii realist si cumpara ce numar ai tu nevoie, ca nu vrei sa risti a lasa fata gravida, sau a lua boli cu transmitere sexuala.

Uite aici tabela de masuri si explicatiile corecte:

https://www.thepoc.ro/......rvativele/

| andrei3312 a răspuns (pentru Violleta2022):

Am auzit ca daca e prea strans pe penis se poate sparge e adevarat?

| Violleta2022 a răspuns (pentru andrei3312):

Dimpotriva, trebuei sa fei foarte strans ca sa stea perfect intins ca a doua piele a penisului.
Daca este larg se rasuceste in timpul sexului, se intinde la maxim si pocneste.

| andrei3312 a răspuns (pentru Violleta2022):

Iti multumesc mult, apropo am uitat sa zic mai sus am 15 ani.

| Violleta2022 a răspuns (pentru andrei3312):

Acela caruia i se rupe prezrevativul in timpul sexului nu-ti va spune niciodata ca cumparase prezervative prea mari pentru cuculetul lui mic, ca-i rusinat sa spuna adevarul, dar fabricantii de prezrevative spun clar ca trebuei sa fie fix pe penis, perfect intins, fara cute sau pliuri, fiindca doar atunci se misca usor pe penis, invartindu-se si intinzandu-se la maxim, pana pocnesc/se rup.

| andrei3312 a răspuns (pentru Violleta2022):

Multumesc mult

| Goddessss a răspuns (pentru andrei3312):

Cam repede te apuci

10 răspunsuri:
| Ioseba a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa nu iti incepi viata sexuala daca nu esti casatorit. Stiu ca poate pare invechit acest sfat dar virginitatea este un dar de mare pret care trebuie daruit doar persoanei cu care te casatoresti. Gamdeste-te bine inainte de a face acest lucru.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Ioseba):

Super raspuns, sa vină funda

| Green66 a răspuns (pentru Ioseba):

Eu vreau să mă căsătoresc de mai multe ori. Cum fac sa ofer virginitatea mea cat mai multor persoane? straight face

| andrei3312 a răspuns (pentru Green66):

Esti bunnn?