| Anonim74737734647 a întrebat:

In curand o sa imi incep viata sexuala dar am o problema, am luat in vedere masurile de siguranta si mi-am masurat circumferinta penisului, mi-a iesit ca pentru mine sunt potrivite prezervativele cu diametrul de 69mm.
Problema e ca nu stiu unde pot gasi astfel de prezervative, peste tot vad numai de 56mm.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Eu zic sa-ti cumperi unul de 56mm si sa-l incerci acasa, ca s-ar putea sa fii gresit tu masuratoarea.
Prezervativul terbuei sa intre greu pe pensi si sa stea perfect intins si strans, ca sa nu alunece de pe penis, in timpul sexului.

| Anonim74737734647 explică (pentru Violleta2022):

Asta am facut si simt ca e prea strans

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anonim74737734647):

Asa si trebuie sa stea, foarte strans!

| corbulalbrosu a răspuns:

Numai in cazul in care penisul are circumferinta de 15-16 cm, marimea prezervativului potrivit este cea de 69 mm.
Ca sa fie mai usor, iata si un tabel cu circumferintele penisului si diametrele prezervativelor potrivite :
Circumferintă penis Diametru nominal
7 – 10 cm XS 47 mm
10 -11 cm S 49 mm
11 – 11, 5 cm M 52 mm
11, 5 – 12 cm L 57 mm
12 -13 cm XL 60 mm
13-14 cm XXL 64 mm
14-15 cm XXXL 69 mm
https://cu-prezervativ.ro/prezervativul-potrivit/
https://www.thepoc.ro/......rvativele/

| Sofer a răspuns:

În farmacii sau supermarketuri. Dacă nu găsești mai rămâne sa comanzi online.