| AntonMihaita1996 a întrebat:

Vreau sa va intreb cati dintre voi ati facut sex neprotejat, nu ati ejaculat in vagin, insa fata a ramas insarcinata din cauza lichidului seminal... Vreau sa raspunda cei care au trecut prin asta, multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Numai pe site-ul asta, am vazut cel putin 10... frustrant, dar foarte real si adevarat!
Personal nu am trecut prin asa ceva, pentru ca am stiu de ce sa ma feresc si sa folosesc prezervativele, in perioada fertila. In felul asta mi-am programat copii si m-am ferit de necazuri.
Cand faci sex neprotejat ai toate sansele sa lasi fata gravida, chiar daca nu ejaculezi in ea, daca:
- ea este in perioada fertila
- si daca tu te-ai masturbat in prealabil, sau ai avut mai multe partide sexuale.

Totusi, care este motivul de va feriti de prezervativ ca dracul de tamaie?
Prezervativul ala nu musca, nu doare, nu strange de gat, nu lasa urme, nu irita si nu costa mare lucru.
Asadar, nu vad nici un posibil motiv pentru care ai risca sa lasi gravida fata, sau sa iei o boala cu transmitere sexuala si sa suferi toata viata.

| sofisis a răspuns:

Eu am ramas fara ejaculare interioara happy

| Pool77 a răspuns (pentru sofisis):

Fara ejaculare de dinainte?

| Pool77 a răspuns:

In primul si in primul rand, lichidul preejaculator nu contine sperma.
Doar daca inainte de act respectivul a ejaculat si nu a urinat, adica nu si-a curatat canalul.
In al doilea rand, o sarcina nu se formeaza dintr-una.
Fata trebuie sa fie in perioada fertile, sperma trebuie sa ajunga in vagin.
Lichidul preejaculator are rolul de a lubrifia canalul pentru ejaculare, adica sperma sa poata fi ejaculata cat mai usor.

| AntonMihaita1996 explică (pentru Pool77):

Multi au zis ca acest lichid contine sperma...insa teoretic poti ramane insarcinata de la acest lichid, de acea vreau sa le cer opinia celor care au experinta.