| douanume a întrebat:

Vreau să vă întreb ceva : ce înseamnă pentru voi cel mai bun prieten al unei fete de 10 ani? Când o fată de 10 ani spune că X este cel mai bun prieten al ei? Știu, când simte că sunt compatibili și se aseamănă, dar ceva mai exact? Distracție, jocuri, pasiuni, cadouri, cuvinte, activități împreună nu știu...
Aștept un răspuns de genul acesta! Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Nu conteaza cati ani ai, prietenul e acelasi indiferent de varsta!
Un prieten bun te intelege cel mai bine, te sprijina si te ajuta la nevoie chiar si in situatiile cele mai grele, te ajuta cum poate nu te lasa balta. Este mereu acolo cu tine cand ai nevoie de el fara sa-l chemi. In multe cazuri e mai bun decat un frate/sora!