anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa va spun comportamentul unui baiat de la mine din clasa. Exista un tanar care sta in ultima banca la perete.Acesta este putin mai ciudat.Adica:nu vorbeste cu nimeni, nici macar nu se uita la nicio persoana din jurul sau.In toate orele si in toate pauzele, stiti ce face? Deseneaza personaje din desene animate! Dar el le face intr-un mod diferit,le adauga coarne de diavol, unghii mari si negre, cozi lungi si le face asa infricosatoare.Joaca carti de unul singur si nu iese niciodata din banca, doar daca are nevoie la baie, dar asta se intampla cam o data la doua luni.Si vreau sa va zic o intamplare cu el.Intr-o pauza o fata l-a intrebat ceva cu frumosul.Iar el i-a spus asa:poti sa o sugi! Si a spus-o asa fara mila. Fata a inceput sa planga,iar el nu s-a uitat nici macar la ea. Apoi se lua si de ceilalti colegi,ca de ce la deranjat, ca vrea sa fie singur, ca nu ii pasa de nimeni.A spus:ma doare la p.a de ea.S-a luat in gura si cu profa de bio si tot...nimic.Deci eu nu pot sa imi imaginez cum este copilul asta, cum se comporta si ce viata are el.Era sa ii spun si eu odata:Mai iesi si tu cu o gacicuta in oras ca viata e frumoasa! Dar nu i-am zis ca imi era frica ca ma ignora.Din comportamentul si din intamplare asta reiese ca el este o persoana nepasatoare, atat de retrasa si pe de alta parte mai este si asexuala.Voi ce credeti?

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O intrebare: de ce te intereseaza felul lui de a fi? Nu poti schimba felul de a fi al oamenilor. O fi el ciudat si introvertit dar asa l-a facut cel de sus. Cei cu gura mare prin clasa si super faimosi sunt cu ceva mai sfinti? Daca el se comporta urat, va suporta consecintele in viitor. Toate faptele se platesc. Sa vezi la facultate cate feluri de colegi vei avea, cand veti fi cateva sute de oameni nu doar 30-35. Lumea are tot felul de personaje, trebuie sa le luam cum sunt. Unii mai melancolici si suparaciosi, altii mai veseli si rup cluburile si buzunarele parintilor...fiecare are ceva chichita. Tuturor le vei gasi ceva, daca colegul tau este asa, asa va ramane inca multi ani daca nu toata viata. Omul se mai educa dar marile inclinari raman cam la fel.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

A 11-ea porunca : vezi-ți de treaba ta.

Și mai e una : calul moare de drum lung, prostul de grija altuia.