| ZoZoHeart a întrebat:

Bună big grin Îmi place de un tip cu 2 ani mai mare ca mine, dar ne înțelegem super bine și am petrecut ceva timp împreună. O să mergem într-un parc mâine sau vineri, și nu aș vrea ca doar el să vorbească și eu să aprob sau să mai zic câte o frază. Avem multicele chestii în comun dar ar cam trebui să deschid și eu subiecte de discuție, nu numai el big grin Ce aș putea să vorbesc cu el? Și vreau subiecte generale, nu să îmi spuneți că nu știți despre ce vrem noi să vorbim. Mersi și cele mai multe idei au fundă!

Răspuns Câştigător
| MaryyraM a răspuns:

Pai..in primul rand fii naturala...fii cat mai amuzanta..intreaba-l ce face in timpul liber, ce sporturi ii plac.dar nu il intreba doar chestii despre el..ca ar suna ceva de genul unui interogatoriu.intreabal despre emisiuni tv..si zici si tu ce iti place..si incepeti sa,, barfiti"..si o sa vezi ca totul va veni de la sinewinking. Bafta!

9 răspunsuri:
| drogh a răspuns:

Poţi să spui despre orice îţi vine în minte. Un film,o carte, modă, muzică, bârfă, etc!

| Stelutza1990 a răspuns:

Ceau, draga

Tu spui ca ai multe in comun cu acel baiat si acum ceri sfaturi despre ce sa vorbesti cu el de la straini?

Iti pare logic?

| ZoZoHeart explică (pentru Stelutza1990):

Îmi pare rău dar ăsta nu e un răspuns care să mă ajute așa că o să dau voturi negative, fără nici o supărare dar eu așteptam un răspuns nu o alta întrebare care sună cam ca o insultă. Ziua bună.

| Stelutza1990 a răspuns (pentru ZoZoHeart):

Nu doresc sa te critic si cu atat mai mult sa te insult.

Dar este lipsit de logica sa spui ca te potrivesti cu baiatul, si apoi sa ceri sfaturi despre ce sa discuti cu el.

Eu, cred ca tu pe undeva minti.
Ori pe tine, ori pe aici.

| ZoZoHeart explică (pentru Stelutza1990):

Ei bine chiar dacă nu doriți asta ați reușit să faceți. Pot să port și conversații de 3 ore cu el dar în general nu eu deschid subiectele de discuție. asta era tot și se pare că sunteți singura căruia vi se pare o întrebare lipsită de logică...

| ZoZoHeart explică (pentru Stelutza1990):

Și fără supărare întrebarea era la categoria Adoleșcenți așa că mă așteptam să înțeleagă adolescenții sau adolescentele care trec prin asta.

| Stelutza1990 a răspuns (pentru ZoZoHeart):

Ceau, draga

Asa, si?
Ce daca era la categoria Adolescenti?
Ce astepti tu este diferit de ce se intampla in realitate.
Orice user de pe acest site, iti poate raspunde orice. Iti asumi aceasta raspundere in momentul in care iti publici intrebarile.
Normal, in limitele unui limbaj decent.

Eu, cumva am incercat sa-ti spun ca ai impresii false despre relatia ta cu acest baiat.
Adica : TU ai zis ca multe in comun cu el, dar nu stii ce subiecte sa deschizi.
Puteam sa-ti zic ca nu ai habar si interes despre omul cu care zici ca tu comunici.
Dar, na, am fost delicata cu tine. Nu am dorit sa te critic.

Si nu-mi pasa de voturi, funde, si alte alea.
Imi pasa doar ca vad pe aici oameni rataciti prin lume, care au nevoie de sfaturi, sau sa fie scuturati un pic de praful din cap.

| ZoZoHeart explică (pentru Stelutza1990):

Cum adică "oameni rătăciți care au nevoie de sfaturi"? Dacă nu vă convine să auziți de asemenea oameni atunci de ce mai sunteți pe TPU?

| Brunette67 a răspuns:

Buna happy Baietilor le plac fetele amuzante. Deci spune-i amuzant din copilaria ta sau ceva ce ti se pare amuzant. Gaseste un subiect comun :* Bafta :*