| CripoCris a întrebat:

Salut tuturor, am nevoie de ajutorul vostru cu un sfat cat mai bun daca se poate pentru o intamplare.Eu am o colega de clasa ( de liceu ) de care imi place foarte mult de ea.Dar ea are un iubit si sunt impreuna de 4 ani. Intamplarea face sa fie ca ea este la prima relatie deci nu a mai trecut prin vreo aventura cu nimeni.Si intr-o zi m-a intrebat daca imi place de e, nu i-am spus direct, lucru ce a facut-o sa faca tot posibilul sa afle si usor usor am facut-o sa se simta atrasa de mine. Noi suntem cei mai buni prieteni, datorita faptului ca avem extrem de multe in comun si ne cunoastem de 2 ani...Problema este ca relatia ei cu iubitul nu stiu cat de solida este pentru ca de multe ori se cert, el tipa la ea. dar mereu se impaca...Si el este mult inferior mie din toate punctele de vedere, doar varsta difera el fiind cu 3 ani mai mare ca mine si este la facultate ( asta insemnand ca se vad si foarte rar deoarece distanta isi spune cuvantul).Ea nu prea vrea sa se desparta de el deoarece nu crede ca mai poate gasi pe cineva ca el si ca nimic nu o sa mai fie la fel, desii cu mine s-ar potrivi perfect zic eu..In ultima perioada a devenit din ce in ce mai atrasa de mine. facand si multe gesturi "perverse" sa zic asa si ne comportam ca si cum am fi impreuna..Cu toate ca ea mi-a spus ca nu ii place de mine dar prin fapte arata altceva. Probabil ca se gandeste ca se va si casatorii cu el si ca nu vrea sa piarda acei ani buni de relatie.Cum as putea sa fac sa ii spun ca nu are rost sa stea cu cineva care nu ii poate indeplinii toate dorintele si ca eu as putea sa o fac mult mai fericita? Sper sa ma ajutati!

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu vei reusi sa faci ceva doar prin lamentari si "prin spus" asa ca pentru a avea o cat de mica sansa sa o cuceresti im mod obligatoriu trebuie sa-i demonstrezi ceea ce poti sa-i oferi tu si faptul ca "eu as putea sa o fac mult mai fericita". Incearca sa fii mai "incisiv" mai "indraznet" sa manifesti mai mult tupeu. Succes.

| CripoCris explică (pentru corbulalbrosu):

Am inteles, si prin acest tupeu. ce ar trebui sa fac mai exact?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru CripoCris):

Sa fii mai "obraznica" si poate ca n-ar strica si putin mai "darnica".

| UnBroken2016 a răspuns:

Spune-i ce simti. Nu o lasa sa se casatoreasca. Cred ca e una din multele care cred ca fac bine sa se casatoreasca dar divorteaza dupa 2 ani. Ai spus ca deja se despart si impac tot timpul.

| Jessica007 a răspuns:

In relatia ei de 4 ani a intervenit si obisnuinta, rutina nu numai dragostea. Dupa cum ai specificat, daca este la prima ei relatie cu atat mai mult ii este greu sa se debaraseze. Daca si ea iti da semne ca te place, insista si tu."Bate fierul cat e cald" pana nu e prea tarziu pentru tine.Bafta!

| MadaMadalina1234 a răspuns:

Poate ii place de tine mult, dar se gandeste, asa cum ai spus, la cei 4 ani de relatie. Daca spui ca se cearta,iar apoi se impaca rapid, inseamna ca se iubesc. Am fost fix in aceeasi situatie, dar norocul meu a fost ca tipul schimba fetele ca pe sosete, asta facandu-ma sa nu-l mai plac.
Sunt atatea prajituri pe farfurie. Nu fura prajitura altcuiva! Cel putin asteapta pana celalalt se satura de prajitura. Poate ti-o da tie laughing)
Fara gluma, ai rabdare, daca tot o iubesti!