| Gabitza89 a întrebat:

Salut tuturor! am o problema, am o relatie de aproape 4 ani si am ajuns la concluzia ca noi 2 nu ne potrivim m-am obisnuit cu el parca nu mai simt iubire.de curand am cunoscut un baiat super ok glumet exact ca mine din acelasi oras cu mine, vb foarte des pe messenger ne dam web stam ore in sir de vb parca m-am indragostit de el. acum 2 zile tipu a zis ca iese sa se intalneasca cu niste amici si ca revine in 2 h si sa fiu pe mess prezenta ca daca nu se supara, dar nu a venit in 2 ore. nu stiu ce sa mai fac sunt prinsa la mijloc parca tipul ma atrage, dar nici fara prietenul meu nu cred ca as vrea sa renunt cu toate ca a devenit obisnuinta la noi.va rog ajutati-ma.

3 răspunsuri:
| Any a răspuns:

Nu da pasarea din mana pe cea de pe gard.O relatie de 4 ani e o perioada in care tu l-ai cunoscut destul de mult sa vezi ce persoana este si nu ar trebui sa renunti la aceasta relatie doar ca te-ai indragostit de alta persoana, parerea mea este ca asa este doar o atractie nu o iubire asa cum este intre tine si prietenul actual.Fa ce iti spune inima si o sa faci o alegere corecta.Bafta!

| GeorgiSiAtat a răspuns:

Eu zic asa.nu te lua dupa aparente.mai trz vei constientiza ca tot cel vechi e mai bun dar poate va fi prea tarziu!

| RaZzzWaNnn a răspuns:

Nu-l lasa pe prietenul tau pentru alt baiat! Prietena mea o facut la fel (desi la noi era doar un an de relatie) si dupa o luna s-a despartit de el. Dar pentru ca am tinut si tin la ea mult, i-am cerut sa ne impacam si acum suntem in al 2-a an de relatie. Si obisnuinta aia, va zic eu ca e din prea multa monotonie. Faceti ceva spontan, cat mai des!