| Deniiiiiiiiiiiiiiiiiii a întrebat:

Salut tuturor, am si eu o intrebare banala sa zic asa.

Cum fac si eu sa nu tin la o fata (oricare ar fi ea)? Dupa cum stiti voi baieti, daca te`ai indragostit intr-o relatie AI CAZUT. Ce faceti voi sa nu va indragostiti?

Intrebare in special pentru baieti.

multumesc

Răspuns Câştigător
| erik a răspuns:

Dragostea nu este un obiect sau o situatie pe care s-o poti controla.
Din moment ce ai inceput sa comunici la nivel emotional cu o persoana, esti deja pe un drum ireversibil si imprevizibil.

3 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Scopul meu într-o relaţie este să mă îndrăgostesc nu să rămân sec dintr-un orgoliu stupid. Ce-i aia "dacă te îndrăgosteşti = ai căzut"?
Ah... că mă îndrăgostesc mai greu (gen după 4-5 luni minim), aia-i altă poveste.
Până la 4-5 luni de relaţie (depinde de caz, nu e fix!) îmi ţin în frâu toate sentimentele de ataşament pentru că vreau mai întâi să cunosc cât mai bine fata ca să fiu convins că-mi ofer sentimentele uneia care merită.
Oricum, la mine e destul de simplu, dacă nu te-am trimis la plimbare în primele 4 luni, ai toate şansele să ai nevoie de topor ca să mai "scapi" de mine.
Probabil eşti încă micuţ dacă gândeşti aşa. Îţi mai trece ţie, ai să veziwinking.
Salut.

| sweetgirl9 a răspuns:

Sa stii ca uneori e bine sa tii la o fatawinkingtongue pentru ca nu se stie daca relatia are viitor sau nu daca te implici afectiv e posibil sa fie o relatie bunabig grin

| 7fold a răspuns:

Este bine sa te indragostesti eu unul am o problema... m indragostesc foarte repede de o fata si pun suflet intr-o relatie thinking dar incearca sa nu fi badaran cu fetele cine stie la o varsta poate o sa te priveasca cu ochi bunihappy