| AndreeaCeMaiZici a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru baieti: de ce va place sa faceti fetele sa sufere? Stiti ca ele va iubesc (vorbesc despre cele care chiar o fac) dar voi va implicati intr-o relatie in care doar dati niste limbi si le lasati pe fete cu ochii in soare si asta faceti pe scurt deoarece ele sunt ranite direct in suflet. Si intrebarea: de ce faceti ne asta?!?

11 răspunsuri:
| TitiDrLove a răspuns:

laughing nu toti fac asta, eu unul nu.Nu acuz pe nimeni dar totusi... voi fetele vreti smecheri nu?smug vreti d`aia care ies in fata.pai fetelor, aia sunt curtati de multe laughing)) Eu prefer sa fiu curtat de una singura care o iubesc si care ma iubeste happy Lasati smecherii sau nu va mai plangeti tongue

| Cita a răspuns:

Eu m-am prins de faza oh go on
Fetele fidele se combina cu opusii
Baietii fideli se combin cu opusele laughing
Usor, nu?

| Blondda a răspuns:

Desi pare aiurea baietii care chiar iubesc, o fac de 10 ori mai bine decat o fata. Atunci cand un baiat iubeste se daruieste trup si suflet, gata sa faca orice sa ii arate ca e tot ce conteaza pentru el si ca fara ea viata lui nu ar avea nici un rost. Atunci cand un baiat demonstreaza ca iubeste sentimentul e mai amplu, e mai sublim, e mirific, pe cand atunci cand o fata o face e asa pur si simplu deoarece baietii o pot face mai bine. sunt unii baieti care chiar tin la persoana de langa ei, dar nu stiu sa o arate, asta nu inseamna ca isi bate joc, dar sunt si unii care chiar isi bat joc si vor doar aventuri, dar e ok, trecem peste, nu poate fi totul doar lapte si miere.

| Hitch a răspuns:

E o problema de COMUNICARE! Femeile si barbatii nu sunt diferiti, sunt opusi. Barbatii sunt simpli, se exprima direct si la propriu, totul in viata lor e impartat pe categorii. Femeile sunt complexe, totul in viata lor e o conexiune, se exprima indirect prin gesturi, tonalitati ale vocii, interpretari ale cuvintelor etc Ca sa tii un barbat langa tine si care sa te aprecieze TREBUIE SA FII CEL MAI MARE FAN AL LUI, Ca sa tii o femeie langa tine TREBUIE SA O ASCULTI CAND VREA SA COMUNICE CU TINE si sa acorzi importanta dorintelor ei. Dar in primul rand trebuie gasit acel canal de comunicare eficient prin care mesajul tau sa fie bine receptionat la celalat capat (ca sa verifici cere mereu feedback).

| FunkYboy a răspuns:

Generalizezi si asta nu e bine.Nu toti baietii vor sa faca fetele sa sufere. Daca iubita mea ar suferi, as suferii si eu.

| thealchemist a răspuns:

Nu vad de ce-i invinuiesti pe baieti in general. sunt diferite tipuri de oameni si daca tu ai facut alegeri gresite nu inseamna ca poti sa generalizezi.

| FesCuDungi a răspuns:

O sa iti raspund cu o intrebare: voi de ce atunci cand va plictisiti de noi va combinati cu altii pe ascuns si ne lasati cu ochii in soare?

| AndreeaCeMaiZici explică (pentru FesCuDungi):

Ti-ai raspuns singur: ne plictisim de voi (eu nu o fac prea des si tocmai d'aia am pus intrebarea).Pe mine ma deranjeaza cel mai mult ca doar un baiat din nu stiu...100 pune si el suflet intr-o relatie. Dar recunosti ca faceti asta? Recunosti ca ne faceti sa suferim? Eu recunosc ca unele fete fac asta, dar cand tu nu faci asta (in cauza, eu) si ti se rasplateste iubirea cu intrebarea pe care am pus'o nu iti vin darcii? Zi tu...

| Crucified a răspuns:

Omf! fete cersetoare de iubire si de pl

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne ce mint unii pe aici...mda...hai sa-ti spun eu de ce fac ei asta. Le place sa atinga si spera in fiecare zi ca se poate ajunge la ceva mai multhappy. Iar atunci cand vad ca nu le merge isi dau seama ca mai sunt fete si ca nu are rost sa isi irosesca timpul pe tine. In zilele noastre numai astfel de baieti gasesti mai peste tot cu cateva exceptii carora le este de obicei frica sa se afirme.
La ei practic sa dai niste limbi sau sa fi cu o fata e ceva la "moda" si dupa sa le lase cu ochii in soare ca vezi Doamne par mai interesanti cand sufera unele dupa ei si au cu ce sa se dea mare. Dragostea pentru un baiat = vrajeala, sex si ochi in soare(desigur nu pentru toti dar majoritatea asa sunt).

| Pisla a răspuns:

Ceea ce explici tu tine strict de maturitate si de valorile personale. intr-o societate in care sunt promovate anumite valori, majoritatea vor merge pe acele valori. spunea cineva...ca nu e un motiv de lauda ca ti-ai tras-o cu 3 intr-o zi...si ca ai 7 femei pe saptamana (cocalarii se lauda fara numar), ci motiv de lauda e ca esti cu o singura fata de 5-7 ani.