| anonim_4396 a întrebat:

Salut tuturor! Am si eu o intrebare care cred ca ati mai auzit-o. Fetelor voua cum va place sa fie un baiat cu care sa stati impreuna? Eu sunt un tip putin timid cu unele fete, destul de facut cred, poet, calm, uneori nebun si nu-mi exprim sentimentele in public. Ce ar trebui sa schimb la mine? Mereu mi-am pus intrebarea asta.

Răspuns Câştigător
| FloareDeLiliac a răspuns:

Buna! Stii ce ar trebui sa schimbi?
Modul de a te percepe intr-o lumina negativa, ca fiind cel diferit, cel altfel.
Trebuie sa inveti sa te respecti si sa te iubesti mai mult.
Trebuie sa stii ca poti fii special in ochii unei fete si fara sa te prezinti ca pe galantar, in kg, volum si densitate.
Si...trebuie sa dai frau liber talentului poetic, pentru a te dezvolta emotional. E mult mai romantic un barbat finut, boem, decat un`` pachet de muschi striati`` si fara personalitate.Te pup, succes!

4 răspunsuri:
| Andra_3863 a răspuns:

Buna.
Pai depinde de fata. Tu,fiind mai timit cred ca iti plac fetele mai cu tupeu. Nu ma pot considera asa.Dar mie imi place baiatul care este calm si afectuos cu mine,iar cand suntem in public sa o faca un pic pe durul [sa ma simt si eu bine,sa ma simt "protejata" ]. Imi place ca baiatul sa aiba grija de mine,sa il intereseze starile prin care trec,sa imi dea mesaje de "buna dimineata" si "noapte buna",sa ma sune si sa imi zica "nu aveam nimic sa iti zic. Vroiam doar sa te aud."
Imi plac in general baietii care stiu sa imi arate ce simt pentru mine. Imi plac baietii care nu se jeneaza sa imi zica "te iubesc" de fata cu prietenii lor. Baietii care nu se feresc sa planga in fata mea.
Imi plac in general baietii care au o personalitate puternica dar totusi se schimba pentru mine. Pentru ca si eu ma schimb pentru el. happy
imi place baiatul care poate sa gaseasca creierul unei fete mai interesant decat sanii ei. Care sa-mi spuna ca sunt frumoasa atunci cand sunt nemachiata si imbracata in trening, nu o persoana care imi zice : "azi esti buna". Vreau pe cineva care se pricepe sa-mi faca complimente subtile, cineva care stie ca interpretez orice cuvant si care nu-mi bate apropouri. Un baiat care-mi zice cand si cum gresesc, sa ma certe, si care-si asuma vina atunci cand el o face la randul lui. Cineva care intelege ca o relatie e formata din 2, ca fiecare are drepturi, opinii si ca fiecare trebuie sa se implice intr-o anumita maniera. Nu toti o facem la fel de bine, dar pentru toate exista un inceput si un mod de a invata. Vreau un baiat care stie ca-mi place ciocolata, care stie ca imi place ploaia, care stie ca mi place sa ma maimutaresc, care stie ca imi place vata de zahar, care stie ca imi plac filmele, care stie ca imi place sa port ochelari, care stie ca ador vara... Care ma intelege ca uneori sunt un copil retardat si alteori imi doresc sa port o discutie care sa mi starneasca interesul. Vreau pe cineva care sa nu-mi zica "te iubesc" din prima luna doar ca sa ma bage in pat... un baiat care stie cum sa ma ia cand sunt suparata. Cineva care intelege ca am un orgoliu prostesc si ma supar din orice. Un baiat care stie ca pentru mine nu conteaza cuvintele, ci gesturile mici, chestiile nebunesti care in ziua de azi nu mai conteaza pentru nimeni. Un baiat care sa ma opreasca in mijlocul trecerii de pietoni doar pentru ca vrea sa ma sarute. Un baiat care sa danseze cu mine oricat de prost s-ar misca. O persoana care sa-mi dea mesaj in timp ce suntem chiar unul langa celalalt. Cineva care sa ma sarute pe obraz. Cineva cu care sa vad apusul lunii si rasaritul soarelui. O persoana care intelege ca prietenii sunt foarte importani pentru mine. cineva care intelege cand simt nevoia sa ies cu gasca la suc sau cu fetele. Cineva care da libertate cat sa nu ma simt sufocata si care e gelos atat cat sa simt ca tine la mine. Cineva care nu ma judeca dupa aparente, prieteni sau marca gentii mele. Cineva care nu ma judeca dupa spusele altora ci dupa felul in care ma descopera el. Un baiat care isi doreste sa ma cunoasca, care isi da seama cat de complicata, ce fenomen anormal sunt. Un baiat care sa ma tina in brate noaptea si care sa se trezeasca cu jumatate de ora mai devreme doar ca sa ma priveasca cum dorm. Cineva care sa chinuie sa faca clatite oricat de mult fum ar iesi din bucatarie. Imi doresc un baiat care azi doar in basme exista.

| PoeTuL05 a răspuns (pentru Andra_3863):

Nu poti spune ca e chiar din basme...eu unu jumatate din ele chiar le fac.si in special imi place sa fac poezii pentru persoana iubita.Ador asta. http://steriangabriel.blogspot.com

| Lore2good a răspuns:

happyDaca stii si sa iti iubesti prietena si sa o respecti, nu trebuie schimbat nimic.Ar trebui sa te bucuri ca esti asa.Majoritatea baietilor din zilele noastre sunt niste badarani insensibiliwinking

| PoeTuL05 a răspuns:

Si pana acum vreo o saptamana tampisem cu un counter strike dar acum m-am mai luminat si m-am oprit din a-l juca.Am uitat sa mentionez astahappy.